Sobota, 5 října, 2024
DomůSportFootballObrana odehrála skvělý zápas, od brankáře až po krajní obránce, chválil své...

Obrana odehrála skvělý zápas, od brankáře až po krajní obránce, chválil své svěřence Nagelsmann

Německo si ve 2. zápasem základní skupiny poradilo s Maďarskem 2:0. Tým Juliana Nagelsmanna po většinu hracího času dominoval a soupeře pouštěl do příležitostí pouze výjimečně. Domácí země tak má jistý postup do osmifinále, na které se už může začít připravovat i v posledním zápase proti Švýcarsku.

Skóre zápasu otevřel už ve 22. minutě Jamal Musiala. Vycházející hvězda německého fotbalu, tak vstřelila branku i ve 2. zápase evropského šampionátu a je na čele tabulky střelců, jelikož žádný jiný hráč na turnaji zatím nevstřelil 2 a více branek.

Pro Musialu to byl už 14. gól v sezoně při sečtení statistik z klubu i reprezentace. Navíc má na svém kontě i 10 asistencí a řadí se tak mezi nejvíce produktivní hráče celého světa. Nesmíme zapomenout, že německému reprezentantovi je stále pouze 21 let a většinu své fotbalové kariéry má stále před sebou.

Náskok Německa ve 2. poločase zvýšil kapitán týmu İlkay Gündogan. Záložník Barcelony byl navíc zvolen mužem zápasu a odnesl si domu krásnou trofej. Právě Gündogan měl podíl i na brance Musialy, kterému přihrával před odkrytou branku.

Pozápasové reakce

„Vypadá to, že jsme každým zápasem lepší a lepší. Ikdyž se zápas vyvíjí dobře, stále čelíte nepříjemným situacím, což se dneska potvrdilo. Na podobných turnajích to funguje tak, že musíte přežít šance soupeře a z těch svých skórovat,“ okomentoval německý kapitán zápas s Maďarskem.

Výhra pro Německo znamenala neprohru v 11 z posledních 12 zápasů v základní skupině EURO. Jediný porážku německému celku způsobila Francie na posledním turnaji, když vyhrála 1:0. Jinak je německá bilance na 9 výhrách a 2 remízách, naprosto fenomenální čísla v základních skupinách.

„Soupeř je velmi kvalitní. V listopadu bychom tento zápas nevyhráli. Tým nepodal ve všech situacích nejlepší výkon, ale přesně tento typ zápasů musíte zvládnout. Obrana odehrála fantastický zápas, od brankáře až po krajní obránce hráli všichni skvěle,“ pochválil svůj tým Nagelsmann.

Pro německého trenéra navíc výhra znamená nejen postup do osmifinále, ale také velmi pravděpodobně prodloužení smlouvy. S německým fotbalovým svazem má totiž bývalý trenér Bayernu Mnichov dohodu, v rámci které se mu prodlouží smlouva do mistrovství světa v roce 2026, když na domácím šampionátu postoupí do vyřazovací fáze.