Pátek, 11 října, 2024
DomůSportFootballO víkendu rozhodl derby mezi Slavií a Spartou, ale v reprezentaci důvěru...

O víkendu rozhodl derby mezi Slavií a Spartou, ale v reprezentaci důvěru nedostal. Christos Zafeiris začal utkání Řecka proti Anglii na lavičce

Do utkání Ligy národů mezi Anglií a Řeckem nedostal od úvodních minut šanci záložník Slavie Christos Zafeiris. Muž, který o víkendu rozhodl derby mezi Slavií a Spartou (2:1) začal zápas na lavičce. Outsider utkání se zvládl favoritovi po celý první poločas ubránit.

Třetí zápasy Ligy národů proti sobě postavily Anglii a Řecko

V základní sestavě hostí chyběl záložník Slavie Christos Zafeiris

Během prvního poločasu žádná branka díky pozorným Řekům nepadla

Anglie se pořád jen velmi těžko vzpamatovává z direktu jménem finále mistrovství Evropy. Prohra se Španělskem (2:1) opět prodloužila čekání kolébky fotbalu na historicky první kontinentální trofej. Tým, který po konci trenéra Garetha Southgatea vede zkušený irský odborník Lee Carsley, ale vstoupil výborně do Ligy národů.

Oba úvodní duely Albion vyhrál 2:0 (v Irsku a doma s Finskem) a v tabulce zaostává pouze o skóre za Řeckem. Mužstvo srbského kouče Ivana Jovanoviče vyhrálo poslední tři duely a vytáhnout by se chtělo také proti vysoce favorizovaným Ostrovanům. Zvlášť když se utkání hrálo ve slavném a zcela vyprodaném Wembley.

V základní sestavě hostí chyběl středopolař pražské Slavie Christos Zafeiris, který v neděli večer svým dalekonosným projektilem rozhodl derby mezi svým týmem a konkurenční Spartou (2:1). V sestavě ho zastoupili Dimitrios Kourbelis a Manolis Siopis.

Christos Zafeiris sledoval výbornou defenzivu svých kolegů

Domácí logicky vsadili na ve skvělé formě hrajícího ofenzivního specialistu londýnské Chelsea Colea Palmera, který v novém ročníku už stihl v pouhých sedmi zápasech nastřílet hned šest branek a přidat pět asistencí. V sestavě ho podpořili další velké hvězdy Albionu Phil Foden (City), Declan Rice (Arsenal) či Jude Bellingham (Real Madrid).

Po rozvážném úvodu utkání se jako první dostali překvapivě do šance hosté. Obránce a kolega Tomáše Součka a Vladimíra Coufala z West Hamu Konstantinos Mavropanos ale musel svoji radost přerušit kvůli signalizaci postavení mimo hru. Na druhé straně se snažil o ohrožení gólmana Newcastelu Vlachodimose Trent Alexander- Arnold.

Větší pozdvižení ale způsobil ve 22. minutě opět dvaadvacetiletý šikula z Chelsea Cole Palmer. Své zakončení ve velkém vápně ale poslal vysoko nad branku. V další fázi prvního poločasu se domácí snažili proniknout do pevné řecké defenzivy, ale nebylo jim přáno. Jako by tým z Balkánu zavzpomínal na slavné titulové tažení z Mistrovství Evropy 2004, kdy ho zdobila právě pevná obrana.

Ke konci úvodního dějství měl dvě příležitosti k rozehrání rohového kopu Alexander-Arnold, ale přestože má obvykle velmi přesné míče, jeho pokusy žádného kolegu nenašly. V celku neviditelný byl během prvního poločasu také křídelník Arsenalu Bukayo Saka.

Zdroj: Nova Sport 2, X