Středa, 2 října, 2024
DomůSportFootballNula bodů po dvou zápasech? Slovan Bratislava prohrál první půli proti dominantnímu...

Nula bodů po dvou zápasech? Slovan Bratislava prohrál první půli proti dominantnímu City, krásným gólem se představil Foden

Slovan Bratislava se vůbec poprvé ve své klubové historii dostal až do hlavní fáze nejprestižnější fotbalové soutěže na světě. Celek z hlavního města Slovenska ale v prvním utkání podlehl Celtiku a na zisk bodů to nevypadá ani po prvním poločase duelu s Manchesterem City.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Bratislavský Slovan se poprvé v historii probojoval až do hlavní fáze Ligy mistrů

V prvním utkání ale podlehl Celtiku vysoko 1:5

Slovenský celek prohrál první poločas také proti Manchesteru City

Pro klub z hlavního města Slovenska je letos už menším svátkem, že vůbec postoupil do hlavní fáze Ligy mistrů. Stejně jako ten český, tak i právě slovenský fotbal se snaží jít stále nahoru, úspěch Slovanu by tedy mohl být první vlaštovkou.

Úvodní klání ligové fáze Ligy mistrů však Slovan nezvládl, Celtiku totiž podlehl vysoko 1:5. Gólový účet utkání otevřel v 17. minutě Liam Scales, po deseti minutách druhé půle přidal tým ze Skotska další dva přesné zásahy.

Za Slovan jako jediný v 60. minutě skóroval Kevin Wimmer. Celtic každopádně v 70. a 86. minutě přidal další góly, nakonec z toho bylo drtivé vítězství 5:1.

Další zápas čekal Bratislavu v úterý večer, když na Tehelné pole přijel Manchester City. A jak se objektivně očekávalo, tady byla naděje na zisk bodů minimální.

Slovan prohrál první půli proti dominantnímu City, krásným gólem se představil Foden

Slovan totiž proti svěřencům Pepa Guardioly nezvládl první poločas, v němž hned dvakrát inkasoval. Už v osmé minutě na 1:0 pro Citizens skóroval Ilkay Gündogan, o sedm minut později navýšil vedení hostů anglický reprezentant Phil Foden.

Herní projev přitom vypadal jednoznačně, statistiky prvního poločasu hovoří jasně. Očekávané góly pro Slovan v hodnotě 0.14, držení míče jde jasně za Manchesterem City (77 procent).

Citizens za prvních 45 minut vyprodukovali celkem čtrnáct střeleckých pokusů, z nichž pět letělo přímo na bránu Dominika Takáče. Rohových kopů měl anglický gigant k dispozici už sedm, Slovan bohužel žádný a zaslouženě tak prohrál první poločas 0:2.

Zdroj: UEFA, ŠK Slovan Bratislava, X