Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballNezastavitelný gólostroj! Plzeň nadělila Karviné pět gólů a posunula se na druhé...

Nezastavitelný gólostroj! Plzeň nadělila Karviné pět gólů a posunula se na druhé místo

Program čtvrtého kola Chance ligy uzavřel v neděli večer duel Viktorie Plzeň s Karvinou. Diváci v Doosan Aréně se rozhodně nenudili, j vidění totiž byly góly i červené karty. Domácí měli utkání jednoznačně pod kontrolou a žádné zaváhání nedopustili.

Gólové hody v Plzni

Hlavní rozhodčí Pechanec udělil dvě červené karty

Tom Slončík předvedl výborný výkon

Sparta i Slavia své zápasy čtvrtého kola Chance ligy zvládly již v sobotu a čekalo se tedy na to, jaká zareaguje Viktoria Plzeň. Západočechy ale nečekal zrovna oblíbený soupeř.

Do Doosan Arény totiž přijela Karviná, proti níž hráči Viktorie v minulé sezoně ani jednou neskórovali. Tentokráte se ale utkání vyvíjelo zcela odlišně.

Nezastavitelný gólostroj Plzně

Domácí byli od úvodního hvizdu aktivnějším týmem, bylo v podstatě jen otázkou času, kdy přijde úvodní gól domácích. Ten nakonec přišel ve 23. minutě, kdy se prosadil Daniel Vašulín. Asistenci si připsal Marián Tvrdoň.

O tři minuty později bylo ještě hůře. Patrik Čavoš totiž po nevybíravém zákroku viděl červenou kartu a celek ze Slezska tak musel dohrávat v deseti. Ve 30. minutě dokázal využít herní převahy Tom Slončík, debutant v základní sestavě, a zvýšil na 2:0.

Ještě před koncem úvodního dějství přišla reakce od trenéra Martina Hyského. Zkušeného útočníka vystřídal rychlonohý David Moses. Hosté se tak chtěli spoléhat na rychlé protiútoky.

Svěřenci Miroslava Koubka ale nepřestávali v ofenzivním představení. Ve druhém poločase přidali gólové trefy také Lukáš Červ a Pavel Šulc. Pro Karvinou se jednalo o velmi krutý výsledek.

Mohlo být ale ještě hůř, kvůli malým offsidům totiž po konzultaci s videorozhodčími nebyly uznány trefy Vašulína a Slončíka.

V 72. minutě se na hrací ploše vyrovnal počet hráčů. Červenou kartu viděl také domácí obránce Cory Séne, jenž na hřišti strávil pouze dvě minuty. Ani to ale účastníka třetího předkola Evropské ligy nezastavilo a pátý gól přidal z pokutového kopu Erik Jirka.

Plzeň si tak připsali již třetí ligovou výhru a na svém kontě už má deset bodů. Díky lepšímu skóre se dokonce posunula před Slavii na druhou pozici, za Spartou zaostává o dva body.

Zdroj: O2 TV Sport