Pátek, 27 září, 2024
DomůSportFootballNeuvěřitelný závěr utkání! Plzeň dvěma slepenými góly v závěru vybojovala ve Frankfurtu...

Neuvěřitelný závěr utkání! Plzeň dvěma slepenými góly v závěru vybojovala ve Frankfurtu cenný bod po remíze 3:3

Ve čtvrtek večer vstoupila do Evropské ligy také Viktoria Plzeň. Ta se představila na půdě Frankfurt, kam přijížděla v roli velkého outsidera. To se ale nakonec nepotvrdilo, neboť hostující hráči v samotném závěru utkání dvěma slepenými góly vybojovali cenný bod.

Plzeň přijela do Frankfurt v roli velkého outsidera

Pavel Šulc se v závěru prvního dějství blýskl dalším nádherným gólem

Fantastický závěr Viktorie Plzeň

Viktoria Plzeň zažila během víkendu první prohru v novém ročníku. A to velmi krutou, neboť v Edenu nestačila na Slavii poměrem 3:0. Z pokutového kopu se mimo jiné prosadil i Tomáš Chorý, její bývalý hráč.

Již po prvním poločase byl vystřídán třicetiletý brankář Marián Tvrdoň, důvodem však nebyl žádný zdravotní problém. Nahradil jej Martin Jedlička, který následně začal v základní sestavě proti Frankfurtu.

Slovenský brankář tak čekal na svou šanci pouze na lavičce náhradníků, čímž s největší pravděpodobností přišel o post jedničky. Spolu s ním se mezi náhradníky nacházeli také Tom Slončík, Daniel Vašulín nebo teprve šestnáctiletý Jiří Panoš.

Plzeň vstoupila do zápasu poměrně aktivně a aktuálně čtvrtému celku Bundesligy toho moc nedovolila. Prvního gólu se přítomní diváci v Deutsche Bank Parku dočkali až ve 38. minutě, kdy se střelou na zadní tyč prosadil Hugo Ekitike.

Další gól Pavla Šulce

Reakce Západočechů ale byla rychlá. O tři minuty později totiž srovnal stav utkání nádhernou střelou zpoza pokutového území třiadvacetiletý Pavel Šulc, který si velmi hlasitě říká o zahraniční angažmá. Na evropské scéně se jednalo jeho čtvrtý přesný zásah.

Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Ve druhém poločase domácí drželi míč na svých kopačkách ještě více, což se jim také vyplatilo. V 62. minutě se mezi úspěšné střelce zapsal střídající Dina Ebimbe, jenž využil nádherné průnikové přihrávky Ekitikeho.

O pět minut později přidali domácí další gól, tentokráte po rohovém kopu. V závaru v pokutovém území se nejlépe zorientoval dánský obránce Kristensen, který dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě.

Tři minuty před koncem základní hrací doby se podařilo vstřelit Viktoriánům kontaktní gól. Svůj gólový účet si v novém angažmá otevřel Prince Kwabena Adu.

V nastaveném čase se Plzni dokonce podařilo vyrovnat. Po dlouhém autu se obrovské chyby dopustil brankář Kaua Santos, jenž nabídl Jemelkovi možnost skórovat. Devětadvacetiletý stoper si tak k asistenci připsal i gól, jenž může mít v konečném zúčtování cenu zlata.

Zdroj: ČT sport