Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballNeskutečná otočka! Mladá Boleslav prohrávala o dva góly, ale nakonec vítězí 4:2...

Neskutečná otočka! Mladá Boleslav prohrávala o dva góly, ale nakonec vítězí 4:2 a postupuje do playoff Konferenční ligy

Mladá Boleslav zvládla odvetu třetího předkola Konferenční ligy, Hapoel Beer Sheva porazila 4:2. Neuvěřitelná otočka se rodila po výměně stran, kdy outsider vstřelil všechny čtyři branky a postoupil.

Boleslav mohla jít do utkání povzbuzení dvěma faktory. Jednak výsledkem úvodního utkání, kdy doma vybojovala remízu 1:1, zároveň pak o víkendu totálně přejela České Budějovice. Nasázela jim čtyři branky.

A Středočeši začali sebevědomě i v Evropě. V deváté minutě měl šanci Vasil Kušej, ale míč poslal jen do tyče. Z dobrého startu tak outsider nic nevytěžil, což ho dvakrát víc mrzelo jen dvě minuty po šanci Kušeje.

Zahi Ahned totiž s přispěním břevna a hlavně velkého štěstí otevřel gólový účet utkání. Hapoel tak postupoval. Ještě hůře mohlo být ve 27. minutě, proti další gólové střele se ale vytáhl hostující gólman Matouš Trmal.

Poté měl další velkou šanci Kušej, ani tentokrát ale neuspěl, naopak na druhé straně vyřešil na jedničku situaci ve vápně Alon Turgeman. Naděje Boleslavi tak po poločase padly blízko k nule, když prohrávala v celkovém součtu 1:3.

Po výměně stran se ale začaly dít zázraky. Rychle dokázal snížit Tomáš Ladra, což byla pro Boleslav vzpruha. V 59. minutě vyrovnal stoper Marin Králik, po rohovém kopu hlavou zamířil přesně pod břevno.

Domácím tekly nervy, jeden z hráčů se nechal vyloučit, což ještě více pomohlo hostům. Z přímého kopu se nechytatelně trefil Ladra a pojistku přidal v nastavení Kušej. Neuvěřitelný poločas Boleslavi možná zachránil.

Pro Boleslav tak evropské dobrodružství neskončilo po čtyřech zápasech ve třetím předkole Konferenční ligy. V play-off bude bojovat o nálož osmi zápasů v základní skupině.

Zdroj: O2 TV Sport