Neděle, 27 října, 2024
DomůSportFootballNepřesvědčivý výkon Sparty na Plzeň nestačí. Skóre zápasu takto otevřel ve skvělé...

Nepřesvědčivý výkon Sparty na Plzeň nestačí. Skóre zápasu takto otevřel ve skvělé formě hrající Adu

Šlágr třináctého kola Chance Ligy se momentálně hraje v Doosan Aréně, kam přijela pražská Sparta. Když se zde oba týmy naposledy utkaly v rámci ligového klání, byla z toho vysoká výhra Západočechů. Z toho se úřadující šampion chtěl poučit a znovu se přiblížit vedoucí Slavii. Během první půle toho ale Sparta příliš nepředvedla.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA + BONUS 350Kč S KÓDEM BIGPROMOCZDalších 3000 Kč za první vkladSpustit přenos18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Kryštof Daněk dostal příležitost od úvodních minut

Po zdravotních problémech usedl alespoň na lavičku obránce Elias Cobbaut

Úvodní gól zápasu vstřelil Prince Kwabena Adu

Vzhledem k tomu, že Slavia v odpoledních hodinách porazila v pražském derby Duklu, potřebuje Sparta nutně zvítězit. V opačném případě by se rozdíl mezi odvěkými rivaly mohl navýšit již na devět bodů, což by mohl být vzhledem k fantastické formě sešívaných téměř až neřešitelný problém.

Letenští se zároveň nutně potřebují rychle oklepat z debaklu na půdě Manchesteru City, kde prohráli poměrem 5:0. Z posledních pěti soutěžních zápasů pak družina trenéra Larse Friise prohrála hned tři zápasy, z výhry se radovala pouze před týdnem proti Slovanu Liberec.

Viktoria Plzeň naopak tahá šestizápasovou šňůru bez prohry. Během ní však přišly pouze dvě výhry, tu třetí mohli svěřenci zkušeného stratéga Miroslava Koubka přidat ve čtvrtek proti PAOKu Soluň. K tomu jim ale nestačil ani dvougólový náskok, nakonec se zrodil pouze nerozhodný výsledek.

V základní sestavě domácích jsme se nedočkali žádného většího překvapení, kapitánskou pásku na svůj levý rukáv znovu navlékl Lukáš Kalvach. To už ale nelze říci o o hostujícím týmu, v němž od úvodních minut dostal důvěru Kryštof Daněk poprvé od domácího zápasu se Slováckem. Na lavičku náhradníků po zdravotních problémech usedl Elias Cobbaut, jedna z letních akvizic. Chybějí naopak Lukáš Haraslín či Angelo Preciado.

Adu potvrdil skvělou formu

Zápas se od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Karla Roučka hrál v poměrně vysokém tempu, většinou ovšem pouze v prostoru mezi šestnáctkami. Mírně aktivnějším týmem byli domácí, kteří drželi míč na svých kopačkách více a měla na svém kontě i více střeleckých pokusů.

Na první výraznější příležitost se v Doosan Aréně čekalo až do 30. minuty a rovnou z toho byl úvodní gól střetnutí. Po přihrávce Pavla Šulce se v pokutovém území objevil Prince Kwabena Adu, skvěle si přebral míč a střelou na zadní tyč nedal brankáři Peteru Vindahlovi žádnou šanci.

Jednadvacetiletý útočník z Ghany tak jen potvrdil skvělou formu. Šlo už o jeho čtvrtý gól v aktuálním ligovém ročníku, přičemž zasáhl jen do sedmi zápasů. Daří se mu ale i na evropské scéně, v Evropské lize má na svém kontě jeden gól a dvě asistence.

Zdroj: O2 TV Sport