Sobota, 28 září, 2024
DomůSportFootballNecid sestřelil dvěma góly Opavu a Žižkov se ve druhé lize dostává...

Necid sestřelil dvěma góly Opavu a Žižkov se ve druhé lize dostává na šesté místo

Utkání mezi tradičními značkami v Chance Národní Lize nabídlo zajímavou podívanou. Žižkov se v prvním dějství dostal během deseti minut do vedení o tři góly a po zbytek zápasu zkušeně kontroloval výsledek zápasu. Opava měla během zápasu sice dostatek příležitostí, ale nepřesnost ve finální fázi je dnes stála draho. Slezané sice dokázali snížit, ale v nastaveném čase se za Žižkov trefil Toula a upravil tak konečný výsledek na 4:1.

Žižkov se dotáhl k Opavě na rozdíl jediného bodu

Necid se osamostatnil v tabulce střelců s osmi góly

Opava doplatila na hrubé defenzivní chyby a střeleckou neschopnost

V dnešním utkání 11. kola na Žižkově se proti sobě postavil pátý a devátý tým tabulky, SFC Opava a Viktoria Žižkov. Opavské čekalo těžké utkání také kvůli povodním na Opavsku, které jim kromě mnoha peněz vzalo i domácí prostředí.

Slezané se na tento duel připravovali v Nymburce, kde také natočili nepříliš šťastné video na podporu politického hnutí ANO. Opava se navíc musela obejít bez vykartovaného Kozáka. Žižkov se naopak v dnešním utkání mohl spolehnout na zkušeného Necida, který dnes zařídil vítězství dvěma góly a asistencí.

První poločas

Hosté měla v úvodu větší držení míče, ale nebylo z toho větší vzrušení před bránou Melichara, předsezónní posily z Příbrami. Jakub Rezek (Opava) měl slušnou příležitost ve 12. minutě, ale z úhlu mířil pouze doprostřed brány. Slezané byla na začátku zápasu sice aktivnější, ale nedokázali ze své mírné převahy vytěžit gól.

Postupně začal přebírat otěže Žižkov. Ve 20. minutě rozhodčí nenařídil penaltu po sporném zákroku na Klusáka, ale již o 3 minuty později přiťukl Necid hlavičkou Michaelu Hönigovi, který ze střední vzdálenosti přeloboval brankáře Opavy Richtera a Žižkov se tak ujal vedení.

Ve 31. minutě ztratil Omale (Opava) míč při zakládání útoku, Žižkov se dostal do zajímavého útoku a Jiráskovu tečovanou střelu si zpracoval Necid a druhým dotekem zvýšil na 2:0.

Opava dále kupila chybu za chybou, hned po rozehrávce získal míč Jirásek, poslal na křídlo přihrávku na Batioju, který vybídl ke skórování Necida a Žižkov zvýšil již na rozdíl tří gólů. Rezek mohl ještě ve 33. minutě snížit, ale Petrák jeho střelu zblokoval.

Rezek se opět ve 37. minutě dostal k dalšímu zakončení, ale podruhé mířil doprostřed brány a Melichar neměl problémy jeho střelu chytit. V dalším průběhu prvního poločasu se již nic závažnějšího nestalo a do kabin se odcházelo za stavu 3:0.

Druhý poločas

Opavský trenér Zápotočný provedl na úvod druhé půle dvě změny. Chybujícího Čejku s Omalem vystřídal Haitl a Srubek. Mužík (Opava) se dostal ve 47. minutě k zajímavému zakončení, ale hlavou netrefil míč ideálně. Rezek pokračoval nadále ve své aktivitě, ale ke své smůle střílel i v 57. minutě nepřesně.

Zkušený kádr Žižkova, hned se čtyřmi třicátníky v základu, zkušeně kontroloval průběh zápasu a nepouštěl Opavu k větším příležitostem. Na opavské straně byli již od prvního poločasu aktivní především Papalele s Rezkem, ale střelecká impotence Rezka byla dnes do očí bíjící. V 62. minutě měl Necid po rychlém přechodu do útoku šanci zkompletovat hattrick, ale špatně si srovnal míč a prováhal možnost vystřelit.

Papalele odmítl další šanci skórovat v 64. minutě, kdy nepřesně hlavičkoval ze značky pokutového kopu. Žižkov měl zajímavé momenty především z protiútoků, jeden z nich zakončil v 65. minutě Hönig vysoko nad bránu. Ten stejný hráč měl o dvě minuty později další možnost skórovat po výtečné přihrávce Vaníčka, ale Mootoo skvělým zákrokem odvrátil čtvrtý gól Žižkova.

V 71. minutě se konečně Opava prosadila, devatenáctiletý Blatný si po přihrávce od Lehoczkiho otevřel střelecký účet ve druhé hned při svém debutu v této soutěži. Mootoo předvedl kromě obranného zákroku i zajímavé zakončení, ale v 76. minutě vystřelil z dálky sice prudce, ale nad bránu. Vaníček (Žižkov) mohl definitivně rozhodnout zápas, střelu z úhlu však zacílil pouze vedle brány.

Blatný mohl v 81. minutě přidat ještě druhý gól, ale Melichar skvěle zasáhl proti střele zevnitř pokutového území. Papalele v 83. minutě fauloval Fišla, v nepřehledné situaci měl rozhodčí v ruce nejprve žlutou kartu, po strkanici hráčů si to rozmyslel a poslal letní opavskou posilu rovnou do šaten. V nastaveném čase upravil finální skóre zápasu na 4:1 tečovanou střelou žižkovský Toula.

Pozápasové hodnocení

V pozápasovém rozhovoru trenér hostů Zápotočný tvrdě zkritizoval své svěřence, kteří ho svým špatným výkonem značně překvapili. Trenér Žižkova Nikl vyzdvihl střeleckou produktivitu svého týmu, kdy jeho tým z 5 střel na bránu vstřelil 4 góly, ale ve výkonu viděl ještě značné rezervy. Věří, že se bude Žižkov zlepšovat a bude předvádět vyrovnanější výkony.

Necid dnes ukázal, že je stále platným hráčem, bývalý hráč Spartaku Moskva nebo Slavie vstřelil dva góly a jako bonus k tomu přidal jednu asistenci. Opava ve druhém poločase doplatila na svou nepřesnost. Žižkov i při svém vedení jenom nebránil, ze svých ,,kontrů“ dále hrozil, vysloužil si tak ještě čtvrtý gól a zapisuje si důležité tři body do tabulky.

Zdroje: ČT sport