Neděle, 27 října, 2024
DomůSportFootballNavrátilec Saka poslal Arsenal proti Liverpoolu do rychlého vedení krásným gólem, po...

Navrátilec Saka poslal Arsenal proti Liverpoolu do rychlého vedení krásným gólem, po chvilce však srovnal Van Dijk

Někteří hráči se vrátí z marodky a hned jsou platní. Mezi takové zjevně patří i Bukayo Saka, který v nedělní bitvě s Liverpoolem otevřel skóre už po devíti minutách. A to opravdu stylovým způsobem!

Arsenalu se na zápas uzdravil klíčový Bukayo Saka

Hned po devíti minutách právě on otevřel skóre utkání

S odpovědí přispěchal Virgil Van Dijk

Velký šlágr devátého kola Premier League, o tom nebyl pochyb. Arsenal vítal na domácí půdě Liverpool, před startem kola šlo tedy o souboj třetího týmu tabulky proti lídrovi celé soutěže. Manchester City poskočil do čela až sobotní výhrou.

A nad nedělním šlágrem se vznášelo hned několik otazníků. V první řadě nad tím, jak vůbec Arsenal nastoupí. Od začátku sezony ho totiž trápí četná zranění na všech postech, především ale v defenzivě.

Mimo byl určitě Takehiro Tomiyasu, otazník visel i nad stavem Riccarda Calafioriho a Jurriena Timbera. Plus klíčový stoper a symbol pevné obrany William Saliba stál kvůli červené kartě v minulém kole na Bournemouthu.

Zároveň se tým stále nemohl spolehnout na zraněného Martina Odegaarda, od jehož absence je útok Gunners v podstatě bezzubý. Jediným pozitivem tak bylo, že se do tréninku vrátil alespoň křídelník Bukayo Saka.

I z výše zmíněných důvodů platil za favorita hostující Liverpool. Tým, který jako jediný dosud ztratil pouze jednou v lize a mimo jiného porazil Chelsea i Manchester United. A který stylově válí i v Lize mistrů.

Na druhou stranu proti Liverpoolu mluvila čísla, když poslední dvě konfrontace na Emirates Stadium v lize prohrál. Jediná výhra za minulé dvě sezóny na hřišti Gunners přišla v FA Cupu předchozího ročníku, kdy oba týmy nasadily náhradníky.

Teď bylo jasné, že oba manažeři pošlou do hry to nejlepší ze svého kádru. Respektive v případě Mikela Artety to nejlepší, co je aktuálně zdravé. Arne Slot podobné problémy se skládáním sestavy Reds neměl.

Arteta si nakonec mohl přeci jen oddechnout, že mohl nasadit Saku a Timbera, ostatní mu bohužel kvůli zranění k dispozici nebyli. A možná i proto byli úvodní minuty aktivnější spíše hosté.

Arsenalu ale stačila první možnost a hned udeřil. Na balón za obranu si naběhl právě Saka, stylově si povodil obránce a ranou pod břevno poslal Arsenal do vedení 1:0. Emirates Stadium najednou úplně vybouchlo radostí.

Naštěstí pro hosty se ale Liverpool rychle oklepal a za deset minut srovnal. Nejprve ještě velkou možnost nevyužil Mohamed Salah, Virgil van Dijk už byl každopádně ve vápně dost důrazný, aby vyrovnal.

Zdroj: Premier League, Canal+ Sport CZ/SK