Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballNaštvaný Mascherano: Odvolaný gól Argentiny? Tohle je největší cirkus, jaký jsem v...

Naštvaný Mascherano: Odvolaný gól Argentiny? Tohle je největší cirkus, jaký jsem v životě zažil. Nemyslím si, že se měly dohrávat tři minuty po hodině a půl

Zápas, na který se jen tak nezapomene. Úvodní utkání olympijského turnaje mezi Argentinou a Marokem skončilo 2:2, tedy alespoň to si veřejnost myslela. Hráči se nakonec museli po hodině a půl na hřiště vrátit, vyrovnávací gól Argentiny byl odvolán a dohrály se tři minuty. Trenér Javier Mascherano byl po zápase pořádně naštvaný.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +500Kč BONUS S KÓDEM BIGPROMOCZSpustit přenos18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Fotbal na olympijském turnaji začal

Hned první zápas spustil vlnu negativních reakcí

Důvodem je výsledek, který se změnil dlouho po konci utkání

Olympijské hry začaly a okamžitě budí kontroverze. Může za to úvodní zápas fotbalového turnaje, ve kterém se utkaly celky Argentiny a Maroka. Zápas skončil výsledkem 2:2 po pozdní trefě úřadujícího mistra světa.

Gól se ale nelíbil fanouškům Maroka, kteří vnikli na trávník. Sudí tedy odpískal konec utkání, nebo si to alespoň veřejnost myslela. Utkání se totiž pouze přerušilo a oba týmy netušily, co se děje.

Nakonec se po hodině a půl vrátili na trávník a musely dohrát závěrečné tři minuty. Stav už navíc nebyl 2:2, nýbrž 1:2. Trefa Argentiny byla odvolána a po konečném hvizdu se z vítězství raduje Maroko.

„Je škoda, že se něco takového stane a otráví to turnaj. Něco takového by se nestalo ani na vesnickém turnaji,“ řekl na tiskové konferenci trenér Argentiny Javier Mascherano.

„Nepříjemné je, že hra byla na dlouho přerušena. Pokud chcete něco zkontrolovat, mělo by se tak stát ihned,“ dodala ikona Barcelony, která se snažila popsat, co se během té hodiny a půl vlastně dělo.

„Nedokážu vysvětlit, co se stalo. Strávili jsme hodinu a půl v šatně a neřekli nám, co se bude dít. Maročané nechtěli hrát, my nechtěli pokračovat a fanoušci po nás házeli věci. Tohle je největší cirkus, jaký jsem v životě zažil. Nevím, proč jim to trvalo tak dlouho.

Pokud byl u Medinova gólu ofsajd, tak měl zápas pokračovat, abychom využili tlak, který jsme měli. Nemyslím, že se měly dohrávat tři minuty po hodině a půl,“ zakončil Mascherano.

Zdroj: LOH 2024, Sport.cz