Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballNádherný příběh. Hrdina, jenž poslal Španělsko do semifinále, skóroval na stejném stadionu...

Nádherný příběh. Hrdina, jenž poslal Španělsko do semifinále, skóroval na stejném stadionu jako jeho otec před 33 lety. Právě jeho oslavu napodobil

Španělsko si v pátek večer dokázalo poradit na mistrovství Evropy s Německem a postoupilo do semifinále. Aktuálně bychom jen těžce hledali většího favorita na vítězství, cestu za zlatem však budou mít hráči z Pyrenejského poloostrova složitou. Nyní ale řeší zejména fanoušci krásný příběh. Ten se týká hrdiny a střelce postupové branky.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024Vsaď teď18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Španělsko slaví postup do semifinále

Postup vystřelil záložník Realu Sociedad

Oslavou napodobil svého otce, který skóroval na stejném stadionu

Španělsko nemá na EURO 2024 zrovna snadnou cestu. Vede si však znamenitě. V první řadě prošlo bez potíží skupinou smrti, v níž porazilo Chorvatsko, Itálii i Albánii. Posléze si muselo v osmifinále poradit s nepříjemnou Gruzií.

Největší test jej ale čekal v pátek ve čtvrtfinále. Svěřenci Luise de la Fuenteho změřili síly s domácím Německem, které zatím na turnaji rovněž působilo skvěle. Zápas byl vnímán jako pomyslné předčasné finále a doručil, co sliboval.

Krásný fotbal, kontroverzní momenty, tvrdé souboje, místy za hranou, některé nepochopitelné kroky sudího i góly. Skvělou atmosféru ovšem dokázalo Španělsko poměrně „pokazit“, když domácí fanoušky umlčelo a vyhrálo 2:1.

Postupový gól vystřelil ve 119. minutě v prodloužení nečekaný hrdina – záložník Mikel Merino, klíčová postava Realu Sociedad. Osmadvacetiletý fotbalista není zrovna často tím hráčem, který střílí góly. Nyní ale obstaral možná ten nejdůležitější ve své kariéře.

Posléze zvolil poněkud zajímavou oslavu. Leckdo se možná podivoval, co to bylo zač. Brzy se však zjistilo, že Mikel napodobil někdejší oslavu svého otce Ángela.

Španělsko má nového hrdinu, ten už předčil svého otce

Mikel Merino dosud nepatřil mezi nejvytěžovanější hráče v týmu Luise de la Fuenteho, nicméně ten věděl, že když ho pošle do hry, tak jej nezklame. Naopak. O to krásnější příběh je, že vstřelil branku. Navíc na stadionu Stuttgartu, kde se v roce 1991 trefil jeho otec.

Ten ale nehrál v Německu kvůli reprezentačnímu klání, nýbrž kvůli utkání španělské Osasuny v rámci Poháru UEFA. Ángel Merino se trefil v 17. minutě utkání a běžel slavit k rohovému praporku. Tuto oslavu si právě jeho syn nyní užil rovněž. Na stejném místě. O 33 let později.

Oproti svému otci ale mohl Mikel slavit vítězství. A to zcela zásadní. Osasuna tehdy svůj zápas se Stuttgartem prohrála. Nicméně za Osasunu hrál i Mikel, který působil mimo jiné taky v Borussii Dortmund či Newcastlu.

Od roku 2018 je ale důležitou postavou Realu Sociedad. Za Španělsko odehrál už 26 utkání, tento gól byl jeho druhým v reprezentaci. Jeho otec se do reprezentace nikdy nepodíval.

Nyní ovšem Mikel doufá, že bude moci se svou zemí slavit zisk trofeje pro mistry Evropy. V semifinále však musí nejprve zdolat Francii, přičemž se Španělsko musí obejít bez několika hvězd.

Zdroj: UEFA, Real Sociedad, Transfermarkt