Úterý, 22 října, 2024
DomůSportFootballMonza poprvé v sezoně vyhrála, Veronu vyloupila 3:0

Monza poprvé v sezoně vyhrála, Veronu vyloupila 3:0

První ligové vítězství v této sezoně a hned ve velkém stylu! Monza si ve Veroně pochutnala na tamním Hellasu, kterému nadělila debakl 3:0. Úvodní gól padl velmi rychle, pojistky přišly po výměně stran.

Monza slaví první výhru v sezoně

Díky třem bodům už hosté nejsou v pásmu sestupu

Hellas po prohře zůstává ve druhé polovině tabulky

Hellas díky pozitivním výsledkům z jeho pohledu šel do zápasu odhodlaný, protože případná výhra znamenala poskočení do první poloviny tabulky. Naopak Monza se propadla už na předposlední příčku, pouze o skóre nad Benátky.

Ve větší pohodě tak do utkání jednoznačně šli domácí. Od těch se navíc vyloženě boj o záchranu do posledních kol nečeká, platí už za stálici soutěže. Úspěšným angažmá k tomu přispěl i český reprezentant Antonín Barák.

Aktuálně už na soupisce české jméno nenajdete, naopak Slováci mají v týmu hned dva zástupce. A velmi důležité! Ondrej Duda naskakuje pravidelně v záloze, o linii výš pak mladší útočník Tomáš Suslov.

A oba dva se i v pondělí vešli na soupisku. Suslov se postavil na křídlo a v první půli příliš výrazný nebyl. I z toho důvodu, že aktivněji začali hosté. První možnost zahodil zkraje utkání.

Ten samý hráč se ale o pár minut později zapsal do listiny jako asistent. Jeho pas uklidil do sítě Dany Mota a hostující sektor jásal. A ani v blízké budoucnosti Monza svého soupeře do ničeho pořádného nepustila.

Hellas se k první koncovce dostal až po centru Dudy z rohu, Daniele Ghilardi však na gólmana nevyzrál. Z velké dálky se pak to míče opřel právě Duda, mezi tři tyče ale ani zdaleka nezamířil.

Domácí měli ještě jednu možnost, mimo bránu jí však vedle poslal Casper Tengstedt a do kabin se šlo za překvapivého stavu 0:1. Hned dvě minuty po výměně stran hrozil domácí Darko Lazovič, ani on však neuspěl.

Dobrá pasáž domácích skončila další špatnou střelou, tentokrát Giangiacoma Magnaniho po standardní situaci. Další minuty patřily naopak hostům, větší ze dvou šancí skončila z kopačky Georgiose Kyriakopoulose na břevnu.

S přibývajícími minutami rostla nervozita ve hře domácích, kteří měli další šanci až v 74. minutě. Když ji Daniele Ghilardi nevyužil, rychle to všechny z Hellasu mrzelo. Mota se totiž na druhé straně přízemní střelou prosadil a k asistenci přidal i gól.

A v 79. minutě hosté udeřili ještě jednou, po chybě v obraně se prosadil Alessandro Bianco. V úplném závěru se už utkání dohrávalo a Monza po výhře 3:0 vylétla pryč z pásma sestupu. Na Hellas ztrácí pouze dva body.

Zdroj: Sport 2