Pondělí, 14 října, 2024
DomůSportFootballMladá Boleslav uhrála v domácím prostředí zaslouženou remízu s Hapoel Beer Shevou....

Mladá Boleslav uhrála v domácím prostředí zaslouženou remízu s Hapoel Beer Shevou. Před odvetou je vše otevřené

Mladá Boleslav ve čtvrtek v podvečer přivítala v Lokotrans Aréně izraelský celek Hapoel Beer Sheva. Svěřenci trenéra Davida Holoubka byli před úvodním výkopem mírnými favority na postup do závěrečného předkola. Jedním z důvodů mohla být i větší zápasová praxe.

Zatímco nejvyšší izraelská soutěž začne až na konci srpna, Chance liga už je v plném proudu. Středočeši rozhodně nezačali podle svých představ, neboť po třech kolech mají na svém kontě již dvě prohry.

Úvodní minuty zápasu s Hapoel Beer Shevou se odehrávaly především mezi šestnáctkami. První výraznější závar přišel v desáté minutě, jenže hlavička Lukáše Maška nezamířila mezi tři tyče.

Na konci dvacáté minuty se hostům podařilo poprvé rozvlnit síť, autorem gólu se stal útočník Rotem Hatuel. Celé situaci však předcházel ofsajd a branka tak nemohla být uznána, nic na tom nezměnil ani následný zásah VARu. Izraelský celek touto situací ale jen deklaroval svoji aktivitu.

První regulérní gól zápasu tak přišel až ve 39. minutě z pokutového kopu. Exekuce se ujal Patrik Vydra, který zde hostuje z pražské Sparty, a poslal brankáře na druhou stranu. Jednalo se o jeho premiérový zásah na evropské scéně.

Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0. V prvním poločase jsme se ale rozhdoně nenudili, k vidění totiž bylo hned sedmnáct střeleckých pokusů. Míč drželi na svých kopačkách častěji hosté, konkrétně v 57 % času.

Pět minut po změně stran přišel vyrovnávací gól. Tomer Yosefi se odhlodal ke střele ze střední vzdálenosti, která trefila kapitána Marka Suchého. Na tuto teč brankář Trmal již nemohl zareagovat.

Obrovský nápor Mladé Boleslavi

V 84. minutě vyslal přesným výkopem brankář Trmal do samostatného úniku Johna Solomona, na jeho lob ale byl připraven brankář Eliasi. Ten předvedl fantastický zákrok i o pár minut později proti přímému kopu Vasila Kušeje.

Nastavení druhého dějství měla ve své režii Mladá Boleslav, poslední velkou příležitost měl Dominik Kostka po jednom z nebezpečných centrů. Jeho střela z bezprostřední blízkosti ale zamířila mimo branku.

Odveta se odehraje příští týden ve čtvrtek 15. srpna, oba týmy budou mít stejnou výchozí pozici.

Zdroj: Sporttotal