Čtvrtek, 3 října, 2024
DomůSportFootballMessiho zázrak v MLS? Dva góly pomohly Miami k důležitému vítězství proti...

Messiho zázrak v MLS? Dva góly pomohly Miami k důležitému vítězství proti Columbusu!

Lionel Messi opět předvedl svou fotbalovou genialitu, když dvěma góly zařídil vítězství Interu Miami proti Columbus Crew. Díky jeho výkonu se Miami přiblížilo k vrcholu základní části MLS a zisk Supporters‘ Shield. Messiho úspěch opět připomíná, proč je považován za jednoho z nejlepších hráčů historie.

Messi skóroval dvakrát v prvním poločase, včetně precizního přímého kopu v nastaveném čase

Luis Suárez přidal další gól pro Miami, čímž zajistil rozhodující náskok

Drake Callender v bráně Interu Miami zachránil zápas, když chytil penaltu v 84. minutě

Lionel Messi pokračuje ve své dominanci v americké Major League Soccer (MLS) a během zápasu proti Columbus Crew opět prokázal svůj obrovský talent. Inter Miami zvítězilo 3:2, přičemž Messi byl hlavní postavou tohoto triumfu.

Jeho dva góly, včetně volného kopu v nastaveném čase prvního poločasu, katapultovaly tým k důležitému vítězství, které jim zajistilo Supporters‘ Shield, trofej pro nejlepší tým základní části MLS​.

Zápas se začal odvíjet dramaticky, když Messi v 45. minutě zpracoval nádhernou přihrávku od Jordiho Alby a úspěšně zakončil přes brankáře Columbusu. Krátce nato, v nastaveném čase, přidal Messi svůj druhý gól, když překonal brankáře přesným volným kopem zpoza šestnáctky.

Druhá polovina začala divokým tempem, když Diego Rossi z Columbusu snížil na 1:2 hned 20 vteřin po začátku druhé půle. Miami však okamžitě reagovalo, když Luis Suárez přidal třetí gól hlavičkou do prázdné branky po nešťastné srážce obránce Columbusu s vlastním brankářem.

Napětí vrcholí: Penalta a červená karta

Columbus dostal šanci vrátit se do zápasu, když Cucho Hernández proměnil penaltu v 61. minutě a snížil na 2:3. Hned poté ale jejich situaci zkomplikoval Rudy Camacho, který byl vyloučen za tvrdý faul. Zbytek zápasu byl velice nervózní, obzvláště když Columbus dostal další penaltu, kterou však fantasticky chytil brankář Interu Miami Drake Callender.

Columbus Crew sice dokázali zůstat v utkání díky rychlé brance Rossiho a následnému snížení z penalty, ale jejich obranná linie byla celý večer zranitelná. Nedůslednost v obraně vedla nejen k druhému gólu Messiho, ale i k třetímu gólu Luise Suáreze, kdy došlo k fatálnímu nedorozumění mezi brankářem Schultem a jeho spoluhráčem. Tento moment jen zvýraznil slabiny v obranné hře Columbusu, které Inter Miami dokonale využil​.

Messiho vliv na Miami

Tímto vítězstvím si Inter zajistil zisk Supporters‘ Shield, čímž korunoval svou skvělou základní část MLS. Pro Messiho to znamenalo jeho 46. trofej v kariéře, což jen potvrzuje jeho historický význam ve světě fotbalu. Tým Lionela Messiho nyní vstupuje do play-off s výhodou domácího hřiště a velkými nadějemi na úspěch​.

Od svého příchodu do Interu Messi zcela proměnil tým, nejen díky svým gólům, ale i vedením na hřišti. Jeho spolupráce s bývalým spoluhráčem z Barcelony, Jordim Albou, a dalšími hráči jako Luis Suárez, dala Miami nový impulz, což se odráží i na jejich výsledcích. Messiho schopnost tvořit klíčové momenty v důležitých zápasech dělá z Interu Miami jednoho z největších favoritů na celkové vítězství v letošní MLS.

Přestože si Inter Miami zajistil Supporters‘ Shield, cesta v play-off nebude snadná. I když mají výhodu domácího prostředí, jejich soupeři se budou maximálně snažit omezit Messiho vliv. Zkušenost s dramatickými okamžiky, jako byla chycená penalta brankářem Callenderem, však ukazuje, že tým je dobře připraven nejen v ofenzívě, ale i v defenzivních momentech. Fanoušci Miami i Messiho se mohou těšit na napínavé pokračování této rozjeté sezóny​.

Zdroj: The18, Star Tribune