Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballMessi se po návratu na hřiště činil! Argentinská hvězda vytvořila nový rekord...

Messi se po návratu na hřiště činil! Argentinská hvězda vytvořila nový rekord MLS, navíc stále může bojovat o titul nejlepšího střelce

Lionel Messi se po nepříjemném zranění kotníku po dvou měsících vrátil zpět do hry a v zápase proti Philadelphii to bylo vidět. Miami nejen, že vyhrálo rozdílem dvou branek, slavný Argentinec navíc vytvořil nový rekord soutěže.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Lionel Messi se po dvou měsících vrátil zpět do hry

Slavný Argentinec po zranění kotníku vytvořil nový rekord MLS

Miami i díky němu porazilo Philadelphii 3:1

Inter Miami zatím postupuje aktuálním ročníkem americké MLS na výbornou. Po 28 zápasech momentálně figuruje nejen na čele Východní konference, ale také celé soutěže.

Na kontě v současné době má 62 bodů, v posledním utkání navíc zaznamenal další úspěch. Miami doma porazilo Philadelphii 3:1, tentokrát už se slavnou argentinskou legendou v sestavě.

Lionel Messi s Argentinou na turnaji Copa América dokázal obhájit titul, kvůli zranění kotníku pak ale svému týmu dva měsíce nemohl pomoci. Mužstvo z Floridy si každopádně i bez něj vedlo opravdu skvěle, což dokazuje právě umístění v MLS.

Navzdory dvouměsíční absenci však Messi zůstal v rámci MLS nejproduktivnějším hráčem svého týmu. A svou důležitost potvrdil hned v prvním zápase po svém návratu proti Philadelphii Union. V lepší formě se totiž argentinská legenda snad ani vrátit nemohla.

Argentinec se dostal do základní sestavy, přičemž dvěma góly v prvním poločase otočil vývoj utkání ve prospěch Interu. Už v druhé minutě totiž za pensylvánský celek gólově udeřil dánský útočník Mikael Uhre.

With a brace tonight, @InterMiamiCF’s Lionel Messi has produced 15 goals and 15 assists in his first 19 @MLS games, becoming the fastest player in league history to do so.Messi accomplished this 10 games quicker than the previous record holder (Sebastian Giovinco, 29 games). pic.twitter.com/7bxDXU6xA5— MLS Communications (@MLS_PR) September 15, 2024

A to nebylo vše. V osmé nastavené minutě druhého poločasu Messi asistoval na branku Luise Suáreze, čímž vytvořil nový rekord americké nejvyšší soutěže.

Messi se totiž stal hráčem, který nejrychleji zaznamenal 15 branek a 15 asistencí. Na to potřeboval pouhých 19 zápasů. Nutno dodat, nejlepším střelcem ligy je momentálně Christian Benteke (D.C. United) s 19 góly. O dva přesné zásahy zaostávají Cristian Arango (Real Salt Lake), Denis Bouanga (LAFC) a už zmiňovaný Suárez.

Zdroj: MLS, X