Sobota, 28 září, 2024
DomůSportFootballMallorca porazila zlepšeným výkonem ve druhém poločase Valladolid

Mallorca porazila zlepšeným výkonem ve druhém poločase Valladolid

Mallorca si připisuje třetí výhru v řadě, v zápase s Valladolidem potvrdila dobrou formu z úvodu sezóny a zůstává na pozicích zajišťujících účast v pohárové Evropě. Naopak Valladolid nevyhrál od prvního kola a prodlužuje tak, slovy klasika, sérii ,,nevýher“ na 7 zápasů. Valladolid až na drobné výjimky nebyl dopředu nebezpečný a zůstává tak v okolí sestupového pásma.

Mallorca potvrzuje svou pozici štiky sezony

Valladolid bude velmi pravděpodobně bojovat o záchranu

Larin hvězdou utkání

První poločas

V prvním poločase byla k vidění hlavně opatrná hra bez většího množství střel. Ve třetí minutě vzbudil poprvé rozruch Larin, kdy z ofsajdu trefil tyč. V desáté minutě jsme viděli první nebezpečnější zakončení Mallorcy v režii Kanaďana Larina, ten ale zamířil daleko od levé tyče.

V minutě devatenácté orazítkoval brankovou konstrukci Juanmi Latasa (Valladolid) a Machis z dorážky odmítl skórovat. Ve dvacáté první minutě vzbudila rozruch ruka Morlanese (Mallorca) po centru Valladolidu, rozhodčí ale pokutový kop nenařídil, protože si Morlanes míč do ruky kopl sám.

Ve 25. minutě se zpoza šestnáctky opřel do míče Samu Costa (Mallorca), ale odchovanec Arsenalu Kasper Hein předvedl efektní zákrok. Postupem času získávala Mallorca více navrch, ale zápas se stále odehrával především vprostřed hřiště a nenabízel větší vzrušení.

Roberto Navarro z Mallorcy vyzkoušel ve 41. minutě pozornost Heina, toho ale střela doprostřed brány nepřekvapila a první poločas tak skončil bez branek. Držení míče bylo v prvním poločase téměř vyrovnané.

Druhý poločas

Ze začátku druhého dějství se dostal k zakončení v těsné blízkosti soupeřovy brány Kanadský útočník Mallorcy Larin, ovšem zamířil mimo tři tyče. Valladolid se sporadicky dostal v 52. minutě k rohovému kopu, obránci Mallorcy si s ním ale bez větších potíží poradili.

Larin byl konečně úspěšný v 59. minutě, kdy se po skvělém balónu z hloubi pole od Daniho Rodrigueze skvěle zorientoval. Larin zalepil míč na špičku a druhým dotekem z bezprostřední blízkosti vystřelil přesně pod břevno a posunul Mallorcu do vedení 1:0. Za zmínku stojí, že Larin gól proti svému bývalému zaměstnavateli neslavil.

Valladolid se začal po obdrženém gólu osmělovat. V 68. minutě dostal Samu Costa (Mallorca) žlutou kartu a nabídl nadějnou standardní situaci Valladolidu, ze které byla ovšem jen střela ,,pánu bohu do oken“ z kopačky střídajícího Ivana Sancheze. Valladolid vyčerpal své střídání již v 71. minutě výměnou

V 72. minutě pelášil na bránu Raul Moro (Valladolid), ale ukázkový obranný skluz vytáhl ze svého repertoáru krajní bek Mallorcy, Maffeo. Dění na hřišti rázem nabralo rychlejší spád, v 74. minutě se dostal k odraženému míči stoper Mallorcy Copete, ale jeho hlavičce vystavil skvělým reflexivním zákrokem stopku Hein.

V 76. nahradil střelce prvního gólu Larina odchovanec Mallorcy Abdon Prats. Hra se nám po aktivnější pasáži opět zklidnila. Míč na kopačkách měli v úvodu poslední desetiminutovky především hráči Valladolidu, ale nedokázali si vytvořit výraznější šanci.

Hluchou pasáž rázně ukončil Valery Fernandez (Mallorca), využil katastrofální rozehrávky Valladolidu a přízemní střelou zvýšil na 2:0. Valery si mohl připsat v 90. minutě druhý gól, ale jeho hlavičku chytil na brankové čáře Hein.

Valladolid se ve čtvrté minutě nastavení ještě zmohl na korekci výsledku. Ivan Sanchez napřáhl zpoza pokutového území a technickou střelou poslal míč za háčky. V posledních desítkách sekund začal Valladolid tlačit na pilu, ale již bylo pozdě.

Mallorca si dokráčela k třetímu vítězství v řadě. Ostrovní tým byl po většinu zápasu lepší, což dokazuje i statistika Xg (očekávané góly). Mallorca v této statistice dokráčela k číslu 1,82, Valladolid pouze 0,68, přičemž pouze jednou zamířili mezi tři tyče. Utkání sledovalo 20 000 diváků.

Zdroje: Nova Sport, Livesport