Pátek, 11 října, 2024
DomůSportFootballLvíčata zvládla důležité utkání ve Walesu a udržela se ve hře o...

Lvíčata zvládla důležité utkání ve Walesu a udržela se ve hře o postup na EURO

Česká fotbalová reprezentace do 21 let potřebovala v pátek večer vyhrát ve Walesu, aby si udržela šanci na postup na mistrovství Evropy. Svěřenci Jana Suchopárka tento úkol zvládli. Po vítězství 2:1 se v úterý na závěr kvalifikace utkají doma s Litvou.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V prvním poločase si dal Wales vlastní gól

Chvíli po změně stran navýšil české vedení Sejk, v závěru se soupeř zmohl jen na snížení

Češi se udrželi v boji o postup, v závěrečném utkání narazí na Litvu

První šanci měli v Newportu domácí, když po třech minutách zahrávali přímý volný kop ze zajímavé pozice. Cotterillova střela skončila na tyči brány Lukáše Horníčka. Jeho spoluhráčům se příliš nedařilo přelstít soupeřovu obranu a navíc se poměrně často museli soustředit na vlastní defenzivní činnost.

Po čtvrthodině hry zblízka hlavičkoval King, český brankář ovšem pohotově zasáhl. Přestože lvíčata toho do té doby v útoku moc nepředvedla, šla ve 27. minutě do vedení. Matěj Jurásek uvnitř vápna vyslal prudkou přízemní ránu a Matthew Baker si ji srazil do vlastní sítě.

Branka povzbudila Suchopárkovo mužstvo k větší ofenzivní aktivitě a celkově zlepšenému výkonu. Do slibné střelecké příležitosti se pak ve 41. minutě náběhem za obrannou řadu dostal Václav Sejk, ale Evana Wattse, mimochodem jediného gólmana na úzké velšské soupisce, nepřekonal.

Pět minut po poločasové přestávce se už ale Sejk prosadil. Přesnou dorážkou Karabcovy střely tedy navýšil náskok na 2:0. Ten dále fotbalisté Česka docela bez problémů udržovali.

Walesu se navzdory jeho ztrátě ani s blížícím se závěrem nedařilo v poklidné atmosféře ne zrovna zaplněného stadionu pro necelých osm tisíc diváků vytvořit si nápor vedoucí ke snížení. Nic na tom neměnila ani průběžná střídání na jedné či druhé straně.

V 76. minutě utekl do úniku záložník Daněk, který se vymanil z nátlaku vracejících se protihráčů a vystřelil. Watts ho nicméně vychytal a udržel pro svůj celek ještě určitou naději na zvrat. Ten nepřišel, ačkoliv v nastavení stihl snížit a koncovku zdramatizovat Luca Hoole.

Češi díky důležitému venkovnímu vítězství 2:1 zůstali ve hře o postup na malé EURO, které bude příští rok hostit Slovensko. S jedenácti body aktuálně ztrácí tři na barážovou druhou příčku, na které se nachází právě Wales, jenž už do bojů v kvalifikační skupině I nezasáhne.

Čtrnáct bodů má i vedoucí Dánsko, s nímž má Česko horší vzájemnou bilanci a které ještě čeká duel se čtvrtým Islandem, momentálně devítibodovým. V úterním závěrečném klání vyzvou lvíčata před vyprodaným hledištěm v Hradci Králové Litvu. A když ji porazí, mají jistou účast v baráži.

Zdroj: UEFA, ČT sport