Čtvrtek, 3 října, 2024
DomůSportFootballLiverpool v Lize mistrů přidal druhou výhru, gólem a asistencí se na...

Liverpool v Lize mistrů přidal druhou výhru, gólem a asistencí se na ní podílel Salah

Liverpool nastoupil ve druhém kole Ligy mistrů proti nováčkovi soutěže z Boloni. The Reds ve středu večer na zaplněném Anfieldu poslal v 11. minutě do vedení Alexis Mac Allister a v 75. minutě stanovil konečný výsledek 2:0 Mohamed Salah, jenž si u předchozího gólu připsal asistenci.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Bologna v úvodu kvůli ofsajdu přišla o vedoucí zásah, Liverpoolu pak zařídil náskok Mac Allister

Výhru The Reds ve druhém poločase potvrdil předtím asistující Salah

Anglický celek má po dvou zápasech na svém kontě šest bodů, ten italský jeden

Hosté se po devíti minutách hry radovali ze vstřelené branky, ale předčasně. Thijs Dallinga si totiž při svém náběhu na průnikovou přihrávku nepohlídal ofsajd, a tak jeho gólové zakončení, kterým zblízka překonal Alissona, nemohlo platit.

O chvíli později naopak domácím rozhodčí vedoucí zásah uznali. V 11. minutě Salahův centr na zadní tyči do sítě usměrnil neubráněný Alexis Mac Allister. Pět minut poté protiútok úspěšně zakončil Darwin Núñez, jenž však z důvodu odmávaného a odpískaného ofsajdového postavení náskok favorita nenavýšil.

V 19. minutě těsně minul boloňskou bránu Szoboszlai, celkově nicméně fotbalisté anglického velkoklubu neměli tak výraznou očekávatelnou herní převahu. Přibližně čtvrt hodiny před přestávkou italský tým vytvořil několik nebezpečných situací v liverpoolském vápně, šance Ndoyeho či Urbańského ovšem zůstaly bez využití.

Ani ve zbytku prvního poločasu se skóre neměnilo, a tak mužstvo trenéra Arneho Slota strávilo pauzu za stavu 1:0. Svěřencům Vincenza Italiana se po změně stran nadále nedařilo dosáhnout na vyrovnání, například v 56. minutě Alisson zneškodnil Orsoliniho příležitost.

Salah v druhém poločase přidal pojistku na 2:0

The Reds se nechtěli spokojit s jednobrankovým rozdílem v průběžném výsledku, ale jejich snaha podruhé překonat gólmana Łukasze Skorupského jim i vinou nepřesné mušky dlouho nevycházela. To se týkalo mimo jiné možnosti Mohameda Salaha z 63. minuty.

V 75. se ovšem aktivní Egypťan dočkal. A šlo velmi pohlednou trefu. Hvězdný útočník si na hranici pokutového území navedl míč více do středu hřiště a levou nohou poslal balon nechytatelně ke vzdálenější tyči.

Deset minut před koncem základní hrací doby sice outsider střetnutí doufal po Aebischerově pádu v šestnáctce v odpískání penalty, VAR však správně potvrdil, že se o faul nejednalo. Žádný zvrat se potom již neodehrál a Liverpool si zbylé dění na trávníku pohlídal.

Celkem šestinásobný držitel ušaté trofeje, tedy včetně triumfů z éry Poháru mistrů evropských zemí, tak k úvodnímu vítězství v tomto ročníku v poměru 3:1 nad AC Milán přidal vítězství 2:0 a v tabulce je stále stoprocentní.

Příště si v nejprestižnější pohárové soutěži zahraje v Lipsku. Bologna má jeden bod za bezbrankovou remízu se Šachtarem Doněck a dále v Lize mistrů zamíří na půdu Aston Villy.

Zdroj: UEFA, Nova Sport 4