Sobota, 28 září, 2024
DomůSportFootballLiverpool dokázal využít zaváhání Manchesteru City a posunul se do čela tabulky!...

Liverpool dokázal využít zaváhání Manchesteru City a posunul se do čela tabulky! Gólové mlčení prolomil Mohamed Salah

Sobotní program Premier League ukončil souboj týmů z opačných pater tabulky. Na Molineux Stadium přijel Liverpool, který se v případě vítězství mohl posunout na první místo. Wolves sice předvedli další ze sympatických výkonů, navzdory tomu ale ze zápasu nevytěžili bodový zisk.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Wolves i nadále čekají na úvodní vítězství

Liverpool využil odpoledního zaváhání Manchesteru City

O vítězství rozhodl z pokutového kopu Mohamed Salah

Liverpool dostal možnost posunout se do čela tabulky anglické Premier League. Manchester City, dosavadní lídr, totiž v odpoledním utkání pouze remizoval na půdě Newcastlu 1:1.

The Reds se v úvodu sezony nachází ve skvělém rozpoložení, projevit se na tom mohla i změna na trenérském postu. Jedinou prohru zaznamenal Liverpool v domácím prostředí s Nottinghamem.

Utkání na Molineux Stadium se ale dlouho odehrávalo pouze v prostoru mezi šestnáctkami, vyložených příležitostí nebylo k vidění mnoho. Změnilo se to až ve 40. minutě, kdy se Dominik Szoboszlai objevil nehlídaný na malém vápně. Skvělým zákrokem se ale blýskl Sam Johnstone.

Přece jen jsme se ale v úvodním dějství dočkali prvního gólu. Ve druhé nastavené minutě se totiž na střelecký účet díky přesné hlavičce zapsal francouzský stoper Ibrahima Konaté.

Domácí přispěchali s odpovědí v 56. minutě, kdy využili obrovského zaváhání v obraně soupeře. Po přihrávce Forbse se před otevřenou bránou objevil Rayan Ait-Nouri, který už neměl problém dostat míč do sítě.

Remízový stav ale na ukazateli skóre nevydržel dlouho. V 61. minutě totiž Liverpool dostal výhodu pokutového kopu, jehož exekuce se jako obvykle ujal Mohamed Salah. Dvaatřicetiletý fotbalista dokázal ukončit čekání na ligový gól, které trvalo od začátku září.

Wolves na tento zásah už nedokázali odpovědět a nadále se tak nachází na chvostu tabulky se ziskem jednoho bodu. Liverpool se naopak posunul na ligový trůn, kde vystřídal Manchester City. Svěřenci Arneho Slota mají momentálně na svém kontě patnáct bodů.

Zdroj: Premier League