Neděle, 20 října, 2024
DomůSportFootballLionel Messi řádil. Dal druhý hattrick v řadě, potřeboval na něj jen...

Lionel Messi řádil. Dal druhý hattrick v řadě, potřeboval na něj jen 11 minut. S Miami překonal další rekord a zapsal se do historie. Podívejte se na jeho trefy

Fantastický týden prožívá Lionel Messi. Se svou Argentinou nedávno dokráčel pro výhru 6:0 nad Bolívií, při níž měl prsty v pěti gólech a vstřelil hattrick. Nyní něco podobného zvládl v Interu Miami, navíc jako žolík. Ke třem gólům však připsal „pouze“ pomyslnou druhou asistenci.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Messi stále ukazuje, že do starého železa nepatří

Vstřelil druhý hattrick v průběhu čtyř dní

Po reprezentaci to zvládl i na klubové scéně

Už jen za pár dní se předává Zlatý míč, tenkráte je ale jisté, že jej nezíská. Přitom i ve svých 37 letech Lionel Messi ukazuje, že by klidně alespoň v nominaci mohl být. Když je zdravý, v pohodě a na hřišti, stále patří mezi nejlepší hráče světa.

Ostatně to dokazuje i v posledních dnech. Ještě v noci z úterý na středu řídil výhru Argentiny proti Bolívií v rámci kvalifikace na mistrovství světa. Při debaklu, který skončil 6:0, vstřelil hattrick a k tomu přidal dvě asistence.

Následoval návrat do Miami, se kterým jen o čtyři dny později, tedy v noci ze soboty na neděli, absolvoval v rámci MLS souboj s New England Revolution. Messi začínal zápas pouze na střídačce, na hřiště nastoupil až v 58. minutě za stavu 2:2.

Už 9 sekundách na hřišti však zařídil gól. Parádním pasem nahrál Jordimu Albovi, který přihrával před odkrytou bránu Benjaminu Cremaschimu, jenž poslal celek z Floridy do vedení.

Messi nastřílel hattrick, pomohl k rekordu

Posléze se chvíli nic moc nedělo, jenže to bylo dvacetiminutové ticho před bouří, kterou spustil Lionel Messi. Ten v 78. minutě rozjel svou one man show, když vstřelil svůj první gól. Jen o tři minuty později skóroval podruhé, v 89. minutě završil hattrick. Druhý v řadě.

Mnoho fanoušků poukazuje na to, že oba své hattricky zvládl Argentinec vstřelit bez penalty. Nicméně zpět k utkání. Ze stavu 2:2, který panoval, když držitel osmi Zlatých míčů nastoupil na hřiště, se vyklubalo vítězství 6:2 a legenda Barcelony byla u všech tref.

Miami tak potvrdilo dominanci v MLS, ba co víc, pokořilo historický rekord. Žádný tým, který v minulosti vyhrál základní část, nedokázal nasbírat tolik bodů. Inter jich má na kontě 74. Lionel, i když značnou část sezony promarodil, je druhým nejlepším střelcem soutěže.

Messi odehrál „pouze“ 19 utkání, v nichž nasázel 20 gólů, k nimž přidal skvělých 10 asistencí. Díky hattricku se navíc stal nejlepším střelcem v historii Interu Miami, má na kontě 33 tref ve 36 zápasech, čímž překonal svého spoluhráče Leonarda Campanu se 32 góly v 97 zápasech.