Středa, 2 října, 2024
DomůSportFootballLeverkusen vybojoval všechny body i bez české účasti. O výhře nad AC...

Leverkusen vybojoval všechny body i bez české účasti. O výhře nad AC Milán rozhodl konkurent Patrika Schicka

Druhé utkání v letošní Lize mistrů zvládl Leverkusen na výbornou. O výhře nad AC Milán rozhodl přímý konkurent českého útočníka Patrika Schicka Victor Boniface. Češi ze soupisky Bayeru do utkání vůbec nenastoupili.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Druhé utkání hlavní fáze Ligy mistrů vyhrál Leverkusen nad AC Milán 1:0

Čeští hráči v barvách německého klubu do utkání nenastoupili

O výhře Bayeru rozhodl nigerijský střelec Victor Boniface

Mistr Německa proti druhému celku posledního ročníku Serie A. Druhé kolo hlavní fáze Ligy mistrů přineslo atraktivní střetnutí, navíc s českou stopou. V kádru domácího Leverkusenu je totiž hned dvojice našich reprezentantů.

Patrik Schick, ani Matěj Kovář ale v základní sestavě Xabi Alonsa nefigurovali. Naopak v ní nechyběl španělský wingbek Alejandro Grimaldo, který byl v úvodním dějství velmi nebezpečný. Hned na úvod se po jeho centru mohl prosadit Piero Hincapie, ale nezakončil dostatečně tvrdě.

V brance AC nastoupil, jako tradičně, Mike Maignan a vůbec se nenudil. Ve 21. minutě už ho dokonce překonal Victor Boniface, ale radost zaplněné BayAreny překazilo ofsajdové postavení. Divoký byl závěr prvního poločasu. Nejprve se dožadoval penalty Abraham, pak se mohl trefit domácí Adli.

Leverkusen se o body strachoval, Hernández trefil břevno

Jak první půle skončila, tak druhá začala. Domácí hvězda Florian Wirtz se opřel zpoza vápna do míče, ale nasměroval ho pouze do prostředku Maignanovy branky. Po sedmi minutách už to ale bylo 1:0 pro Bayer. Boniface se tentokrát ofsajdové pasti vyhnul a zblízka dorazil Frimpongovu střelu.

O pouhých pět minut později mohl srovnat Tijjani Reijnders, Nizozemcovu střelu ale skvělým reflexem vyrazil Hradecký. Italský celek přidal do kroku a rázem z toho byla další střela. Youssouf Fofana ale těsně přestřelil. Po těchto šancích se hra zklidnila a bojovalo se o střed pole.

Obrovskou šanci měl deset minut před koncem utkání Jeremie Frimpong. Nizozemce skvěle vyzval Wirtz, ale třiadvacetiletý křídelník vysoko přestřelil. Následně na druhé straně spadl v pokutovém území střídající Morata, ale pokutový kop se opět nepískal.

Největší příležitost ke srovnání měl v 83. minutě Theo Hernández, z hranice vápna ale napálil pouze břevno. Za Hradeckého záda míč nedostal ani v bezprostřední blízkosti zakončující Morata. Leverkusen tak tři body do tabulky Ligy mistrů uhájil.

Zdroj: UEFA, Nova Sport 3