Středa, 23 října, 2024
DomůSportFootballLadislav Krejčí nastoupil popáté v řadě od úvodní minuty. Gironu dostal do...

Ladislav Krejčí nastoupil popáté v řadě od úvodní minuty. Gironu dostal do vedení nad Slovanem Bratislava Gutiérrez

Úterní večer byl v katalánské Gironě vyhrazený duelu Ligy mistrů proti Slovanu Bratislava. Od úvodní minuty nastoupil v domácím dresu i český reprezentant Ladislav Krejčí, pro kterého to byl už pátý start v základní sestavě v řadě. Katalánci se ujali vedení díky trefě Gutiérreze.

Katalánská Girona přivítala ve třetím kole Ligy mistrů Slovan Bratislava

V základní sestavě domácích nastoupil český reprezentant Ladislav Krejčí

Domácí vedli po prvním poločase díky trefě Gutiérreze

Třetí kolo hlavní fáze nového formátu Ligy mistrů proti sobě postavilo Gironu a slovenského mistra Slovan Bratislava. Katalánci se do milionářské soutěže dostali zásluhou překvapivého třetího místa v posledním ročníku španělské La Ligy. Historicky první střetnutí Girony a Slovanu bylo zároveň utkání celků, které zatím v Lize mistrů nezapsali ani jeden bod.

Především slovenský tým zatím vypadá, jako by byl mezi kontinentální elitou tak nějak do počtu. V prvním utkání Belasí padli v Glasgow s místním Celticem 5:1 a na Tehelném poli následně podlehli 4:0 favoritovi celé soutěže Manchesteru City. Na Katalánce se ale tým trenéra Vladimíra Weisse st. naladil výhrou 1:0 nad Trnavou. Girona stejným výsledkem padla s Realem Sociedad.

V základní sestavě domácích nechyběl už popáté v řadě český reprezentant Ladislav Krejčí, který si uzmul místo v hlavní jedenáctce vedle svých dobrých výkonů také díky zranění přímého konkurenta Daleyho Blinda. Na hrotu figuroval uruguayský veterán Cristhian Stuani. Jediný Čech na soupisce slovenského týmu – Jurij Medveděv – v nominaci chyběl kvůli nemoci.

Ladislav Krejčí byl v úvodu utkání hodně ve hře

Utkání začalo opatrnou hrou z obou stran, často se přitom v držení míče ocital pětadvacetiletý Krejčí. Hru krátkých přihrávek narušil až dalekonosný pokus Danyla Ignatenka. Ukrajinský středopolař Slovanu ale zamířil vysoko nad. Na druhé straně krásně centroval aktivní Gutiérrez, ale na jeho prudký míč nedoskočil Cristhian Stuani. Úvodní desetiminutovka tak branku nepřinesla.

Na zaplněném Estadio Municipal de Montilivi byli chvílemi slyšet fanoušci slovenského týmu. Ti v 18. minutě sledovali, jak krásně napálil odražený míč domácí Yangel Herrera. Obrana hostí ale jeho pokus stačila zblokovat. V polovině úvodního dějství začal slovenskou obranu zlobit Nizozemec Arnaut Danjuma, ale své akce nedokázal dotáhnout ke kýženému konci.

Po pětadvaceti minutách nejprve nebezpečně pálil Gutiérrez, aby další nadějný pokus Stuaniho zblokovala obrana slovenského mistra. Po půlhodině utkání vypálil z dobrých pětadvaceti metrů Danjuma, jeho parádní pokus ovšem jen těsně minul pravou tyč. Girona začala utahovat šrouby a čekalo se, kdy její hráči poprvé překonají Dominika Takáče.

Udeřit ovšem mohl překvapivě Slovan, jmenovitě pravý obránce Cesar Blackman, který se po pěkné kombinaci ocitl před Gazzanigou. Panamský reprezentant ale přestřelil. Trest přišel záhy. Danjuma krásně vrátil míč do pokutového území a Miguel Gutiérrez přízemní střelou nezaváhal. Do kabin se tak šlo za vedení Girony 1:0.

Zdroj: Nova Sport 6