Úterý, 22 října, 2024
DomůSportFootballKuriozita z Polska. Hráč Rakówa byl vyloučen po dvou žlutých kartách za...

Kuriozita z Polska. Hráč Rakówa byl vyloučen po dvou žlutých kartách za oslavy branek v nastavení. První gól přitom sudí zrušil, kartu už nikoliv

K poměrně kurióznímu vyloučení došlo v nejvyšší polské lize. Matej Rodin z Rakówu Čenstochová obdržel dvě žluté karty za oslavy vítězných branek svého týmu. Problém byl v tom, že zatímco první trefa nebyla uznána, karta mu zůstala. Po té druhé už viděl i červenou a musel tak zamířit předčasně do sprch.

Kuriozita z polské ligy

Hráč Rakówa byl vyloučen za oslavy gólů

Jeden z nich uznaný nebyl, žlutá karta nicméně platila

Polská liga je rozhodně soutěží, kterou se vyplatí sledovat. Ačkoliv kluby nejsou příliš úspěšné v evropských soutěžích, kvality ligy není o mnoho horší, než té naší. Navíc se v ní čas od čas stávají kuriózní situace, přičemž k jedné z nich došlo o víkendu.

V neděli se utkaly celky Rakówu Čenstochová a Pogonu Štětín. Oba celky bojují o přední příčky a každý bod do tabulky se tedy oběma celkům hodil. Zápas byl bojovný a po 90. minutách gól nenabídl. Poté se ale stalo něco, na co se jen tak nezapomene.

V 10. nastavené minutě se k míči dostal osmadvacetiletý obránce domácích Matej Rodin, který přišel na hřiště v 82. minutě. A byl to právě Rodin, kdo rozvlnil síť a udělal radost fanouškům Rakówa, kteří už nepochybovali o výhře svého týmu.

Po kontrole s videem ale hlavní rozhodčí musel branku odvolat, ne už tak ale žlutou kartu pro Rodina, který při oslavě své první trefy v dresu Rakówa sundal dres a běžel se radovat. To by ale zdaleka nebylo všechno, pár minut poté se totiž Raków opět dostal do vedení.

Nebyl to nikdo jiný, než právě Rodin, který si tak mohl oslavy zopakovat. Problém byl ale v tom, že na oslavě nechtěl nic měnit a opět sundal dres. A jelikož už za předchozí oslavu jednu žlutou kartu měl, obdržel druhou a viděl tak červenou kartu.

VIDEO

Matej Rodin blev händelsernas man för Raków. 🔄 82 min – inbytt❌️ 90+10 – gör 1-0 som döms bort🟨 90+10 – firar med att ta av sig tröjan och får gult kort⚽️ 90+13 – målskytt och matchhjälte!🟨🟥 90+14 firar igen med att ta av sig tröjan och visas ut efter andra gula! pic.twitter.com/x60VYHD27c— Polski Futbolski (@PolskiFutbolski) October 20, 2024

Tento incident jej ale rozhodně mrzet nemusí. Sice příští zápas hrát nebude, svému týmu ale pomohl k důležitým třem bodům, díky kterým aktuálně ztrácí na vedoucí Lech Poznaň pouhé dva body. V klubu si navíc z tohoto incidentu dělají srandu.

Na sociálních sítích Raków zveřejnil text: „Pamatujte, že po 90 minutách není konec.“ U textu byla jeho fotka a vše bylo samozřejmě myšleno s humorem. I samotný trenér Marek Papszun zmínil, že hráče rozhodně žádný trest za červenou kartu nečeká, protože se vytrestal sám tím, že v dalším utkání nebude hrát.

Raków jede do Vratislavi na Slask, což není zrovna daleký výjezd. Poté doma vyzve Stal Mielec, na který už bude šťastný střelec připravený.

Zdroj: Raków, Livesport