Neděle, 6 října, 2024
DomůSportFootballKrejčí neuhlídal střelce Bilbaa, po faulu na něj ale Girona kopala penaltu...

Krejčí neuhlídal střelce Bilbaa, po faulu na něj ale Girona kopala penaltu a vyhrála 2:1. Brankář Gazzaniga chytil tři pokutové kopy

Ladislav Krejčí nechyběl v základní sestavě v ligovém utkání proti Athleticu Bilbao. Český stoper nicméně nepředvedl ideální výkon, inkasovaný gól šel přes něj. Oproti tomu jeho spoluhráč Paulo Gazzaniga chytil tři pokutové kopy a Girona slaví cennou výhru.

Girona porazila Bilbao 2:1

Gazzaniga chytil tři penalty

Krejčí výkonem byl u důležitých branek

Girona do zápasu vstupovala se sérii čtyř utkání bez výhry, zatímco soupeř naopak čtyři zápasy neprohrál. Už po necelé půlhodině ale mohlo být pro domácí zle, když rozhodčí po kontrole s videem odpískal pokutový kop pro Bilbao.

K penaltě se postavil Alex Berenguer, ale vynikající Paulo Gazzaniga jej vychytal a pomohl tak svým spoluhráčům. Girona se deset minut poté dostala do vedení, když se trefil Yaser Asprilla, jehož centr skončil až v brance.

Vedení domácím ale příliš dlouho nevydrželo, po dvou minutách totiž Oihan Sancet uvnitř šestnáctky zamířil přesně a oba týmy šly do kabin za stavu 1:1. Krátce po návratu na hřiště ale dostali hosté výhodu dalšího pokutového kopu.

Faulovaný Inaki Williams si vzal míč, ale zamířil doprostřed dolů, kde si balon sebral Gazzaniga. Bohužel pro něj ale vystoupil z čáry dříve a penalta se musela opakovat. Tentokrát tak šel kopat Ander Herrera, který prokletí Bilbaa neprotrhl.

Zamířil totiž do stejného prostoru, jako jeho spoluhráč, a fantastický Gazzaniga slavil třetí vychytanou penaltu v zápase. Penalty zápas rozhodly, v deváté minutě prodloužení dostala možnost i Girona a Cristhian Stuani ji proměnil. Girona tak vyhrála nad Bilbaem 2:1.

Krejčí a jeho výkon

Krejčí smolně rozhodl zápas s Feyenoordem, když si vstřelil vlastní gól a vše tak chtěl napravit. Opět dostal šanci v základní sestavě, avšak byl u inkasovaného gólu. Prvně netrefil balon a nechal si Sanceta uniknout, ten pak dostal zpětnou přihrávku a Krejčí jej již od míče neodstrčil.

Naopak to byl ale on, kdo byl faulovaný v závěru zápasu a díky tomu měla Girona výhodu pokutového kopu. Nakonec si vysloužil průměrnou známku, a to 6,8.

V dalších zápasech ale bude muset pořádně zabrat, aby si získal přízeň nejen trenéra, ale i fanoušků. Nyní jej ale čeká reprezentační pauza, kdy se bude moct rozehrát v týmu kouče Ivana Haška.

Zdroj: Livesport