Neděle, 27 října, 2024
DomůSportFootballKrása střídá nádheru! Bayern zničil Bochum, hvězdy se předháněly v tom, kdo...

Krása střídá nádheru! Bayern zničil Bochum, hvězdy se předháněly v tom, kdo vstřelí nejkrásnější gól. Podívejte se na pět parádních tref

Německá Bundesliga v neděli odpoledne nabídla zápas, který sliboval gólovou podívanou. Bayern Mnichov totiž vyrazil na půdu nejhoršího týmu soutěže. Bochum v sezoně uhrála jediný bod a nedalo se čekat, že bude konkurovat největšímu klubu v zemi. Podle toho duel dopadl. A hvězdy bavorského giganta se předháněly v tom, kdo vstřelí krásnější gól.

Bayern si po vysoké porážce s Barcelonou napravil chuť vysokou výhrou

Debakl na domácí půdě schytala v Bundeslize poslední Bochum

Hvězdy bavorského celku střílely jen krásné góly

Bayern Mnichov odstartoval před touto sezonou novou éru. Zajímavě posílil, tým navíc nečekaně převzal jako hlavní trenér málo zkušený Vincent Kompany, kterému se po postupu do Premier League nepodařilo udržet Burnley mezi anglickou smetánkou.

Bavorský gigant má velmi zajímavý kádr, který nabízí mix zkušeností, talentů i hráčů v ideálním fotbalovém věku. O kvalitu není nouze. Cílem je odčinit minulou sezonu, v níž se stalo v posledních letech nevídané – klub nezískal žádnou trofej. To se nestalo od sezony 2011/12.

V aktuálním ročníku však nečeká nejúspěšnější německý klub lehká šichta. Velkým konkurentem v rámci německé ligy je loňský mistr Bayer Leverkusen, velmi dobře působí RB Lipsko, s nímž aktuálně Bayern bojuje o čelo tabulky.

Úplně ideální to ale není v Lize mistrů. Po třech kolech milionářské soutěže se Bavoři řadí až do druhé půlky tabulky, jsou na 23. místě ze 36. možných. Na kontě mají jen tři body, porazili Dinamo Záhřeb 9:2, pak však prohráli s Aston Villou 1:0 a s Barcelonou 4:1.

Právě prohru, kterou utrpěli v týdnu v Katalánsku, chtěli Kompanyho svěřenci odčinil v neděli odpoledne proti Bochumi.

Bayern zničil Bochum, padaly jen krásné góly

Bochum je nejhorším týmem Bundesligy. V této sezoně ještě nemá na kontě výhru, pouze bod za remízu. „Pyšní“ se druhým nejhorším útokem a druhou nejhorší obranou. A podíl na tom má i Bayern, který svého nedělního soupeře nešetřil.

Už v první půli jsme viděli dva góly. Ten první vstřelil v 16. minutě po krásně kopnutém přímém kopu Michel Olise. O deset minut později poslal do šestnáctky centr Joshua Kimmich a prosadil se i talentovaný Jamal Musiala.

Další tři góly padly ve druhé půli. V 57. minutě ukázal své dovednosti právě Musiala, který si krásně poradil s obranou soupeře, posléze nahrál Harrymu Kaneovi a ten vstřelil již 9. gól v tomto ročníku Bundesligy.

Následně skvěle vystihl rozehrávku Bochumi Leroy Sané, jenž v 65. minutě vykouzlil svou levačkou parádní trefu zpoza vápna na zadní tyč. A aby toho nebylo málo, tak přidal pátý a poslední hřebíček do rakve domácího týmu Kingsley Coman parádní ránou zpoza vápna v 71. minutě.

Bayern tak vyhrál 5:0 a má na kontě 20 bodů, stejně jako Lipsko. Bavorský celek má lepší skóre. Pět bodů na oba celky ztrácí Leverkusen, Union Berlín a Freiburg.

Zdroj: Bundesliga, UEFA