Sobota, 26 října, 2024
DomůSportFootballKrál bez bodu! Lukebakio dvěma góly sestřelil Espanyol

Král bez bodu! Lukebakio dvěma góly sestřelil Espanyol

Sevilla zvládla předehrávku víkendového kola La Ligy, zásluhou dvou zásahů Dodiho Lukebakia vyhrála na půdě Espanyolu Barcelona 2:0. Poskočila tak na deváté místo tabulky. Její soupeř je ve druhé polovině tabulky.

Alex Král nastoupil v základní sestavě

Lukebakio se blýskl dvěma přesnými zásahy

Sevilla se tak dostává do TOP 10

Souboj Espanyolu se Sevillou měl potenciál být zajímavým hned z mnoha pohledů. Oba týmy jsou nyní zjevně na podobné úrovni. Respektive kvalita hraje stále trochu pro Sevillu, což ale vyrovnávalo domácí prostředí soupeře.

Espanyol navíc do ročníku vstoupil slušně, pod což se podepsal i jeden Čech. Alex Král podává uprostřed zálohy dobré výkony, vedení dokonce uvažuje, že by ho po konci hostování odkoupilo dokonce natrvalo.

Král každopádně dost možná opět zatouží po dalším dobrodružství, netají se tím, že rád cestuje a tudíž i mění kluby. Vždyť už vedle Česka hrál i v Německu, Anglii a Rusku. V Bundeslize zkusil dokonce dva kluby – Schalke 04 a Union Berlín.

Z elitních lig mu tak v rejstříku chybí už pouze Itálie a Francie. Ve Španělsku se ale zdá být spokojený a zatím bez větších důvodů cokoli měnit. Nelze ale přehlížet, že stále patří právě Spartaku Moskva odkud také hostuje.

Ani tentokrát vlasatý středopolař nechyběl v zahajovací jedenáctce Espanyolu, parťáka uprostřed hřiště mu dělal Španěl Pao Lozano. Společně měli brzdit útoky soupeře a naopak sami zakládat akce.

A ddomácí začali aktivně, hned ve druhé minutě se ke střele odhodlal Walid Cheddira, jenže nemířil přesně. Poté to zkoušel jeho spoluhráč Jofre, kterého ale zablokoval jeden z bránících hráčů.

Celkově prvních 15 minut jednoznačně patřilo domácím, jenže hostům stačila jedna šance. Dodi Lukebakio parádním způsobem vymetl šibenici a Sevilla šla ve 20. minutě do vedení 1:0.

Rychle mohl odpovědět aktivní Walid Cheddira, i tentokrát však o kousek minul zařízení. Stejný hráč pálil ještě jednou, i tentokrát však neuspěl.

Sympatické snažení Espanyolu i nadále vycházelo vniveč, a v nastavení pohromu dokonal druhým zásahem znovu Lukebakio. Do kabin se tak šlo za poměrně překvapivého stavu 0:2 pro hosty.

Po výměně stran byl střelec dvou gólů dál hodně aktivní, další gól ale ne a ne přijít. Na druhé straně to zkoušel Alejo Veliz, jenže nepřesně. Chvíli před koncem to vypadalo na penaltu pro domácí, VAR ji ale nakonec zrušil.

V závěru ještě dostal domácí tým možnost dlouhého nastavení, své závary ale ani jednou v nic pořádného nevyužil a padl 0:2. V tabulce je tak nyní až na 15. místě, Sevilla o šest výš.

Zdroj: Nova Sport