Úterý, 22 října, 2024
DomůSportFootballKozel: Porážka se Slavií? Jsem zklamanej. Nemůžeme se chlácholit tím, že jsme...

Kozel: Porážka se Slavií? Jsem zklamanej. Nemůžeme se chlácholit tím, že jsme hráli dobře, protože v tabulce máme mínus tři body

Jablonec před reprezentační přestávkou senzačně zdolal Slovan Liberec na jeho půdě vysoko 5:0 a poté se mohl těšit na domácí klání s favoritem na titul ze Slavie. Hosté v utkání vedli o dvě branky, Jablonec ale v závěru zabral a nakonec padl 1:2. Trenér Luboš Kozel i přes dobrý výkon spokojený nebyl, jelikož jeho tým nezískal ani bod.

Jablonec padl doma se Slavií 1:2

V utkání předvedl velmi dobrý výkon

Trenér Kozel i tak spokojený nebyl

Jablonec na začátku měsíce října odcestoval do nedalekého Liberce na severočeské derby. Favoritem byli domácí, jejich majitel Ondřej Kania navíc sílu soupeře v létě znevažoval a nebral jej za konkurenci. Ačkoliv to bylo myšlené trošku více ze široka a spíše směrem do budoucna, hráče Jablonce to nastartovalo.

Do Liberce přijeli nahecovaní a nakonec si odvezli nejen tři body, ale také vysokou výhru 5:0. Liberce uštědřili debakl, na který se jen tak nezapomene a satisfakce to byla i pro trenéra Luboše Kozla, který byl z klubu odejit. Potvrzení formy ale bylo potřeba v dalším kole proti Slavii.

Pražané jsou favoritem na zisk titulu a jelikož ovládli derby, nehodlali ztratit v dalším kole a zbytečně tím snížit náskok. Utkání bylo pro oko nezaujatého fanouška pořádně atraktivní a Slavia se brzy dostala do vedení. Ve druhém poločase jej navýšila, hotovo ale rozhodně nebylo.

Sešívaní ještě inkasovali a v závěru se obávali o výsledek. Jablonec ale druhý gól nevstřelil a Slavia si domů odvezla všechny body. Veřejnost Jablonec chválila, trenér Kozel na tiskové konferenci ale spokojený být nemohl.

Kozel na tiskové konferenci

„Jsem zklamanej, protože jsme prohráli. Nemůžeme se chlácholit tím, že jsme hráli dobře, protože v tabulce máme mínus tři body. Na hráče jsem apeloval, že derby už je pryč a že musí jít na hřiště se zdravým sebevědomím. Odvaha i schopnost konstruktivně rozehrávat tam byla.

Byl to velmi kvalitní zápas, v souhrnu ale byla Slavia asi o ten gól lepší. Snažili jsme se s nimi držet krok a jsme v tom obstáli. První gól byl ale zbytečný, Diouf si tam dal dobrý první dotek, mohli jsme tam u toho udělat některé věci líp. V druhé půli jsme dostali druhý gól a zdálo se to rozhodnuté.

Ale cením si toho, že jsme se vrátili do zápasu a ožili gólem Tchanturishviliho. Šli jsme i za vyrovnáním, šance tam na to byly. Slavii se otevíraly prostory pro brejky, ale nějak jsme to ustáli a větší šanci už neměli. Řekl bych, že rozhodla kvalita v ofenzívě,“ řekl Kozel na tiskové konferenci.

Zdroj: FK Jablonec