Pondělí, 28 října, 2024
DomůSportFootballKoubek po skalpu Sparty: Mám velikou radost, toužili jsme po výhře možná...

Koubek po skalpu Sparty: Mám velikou radost, toužili jsme po výhře možná víc než soupeř. Ten za celý zápas neměl větší šanci

Viktoria Plzeň sice v týdnu ztratila výhru s řeckým PAOKem, avšak v neděli si chuť spravila. Doma porazila pražskou Spartu 1:0 a vyšvihla se na druhé místo v lize. Trenér Miroslav Koubek na tiskové konferenci zářil štěstím a mluvil o způsobu, kterým jeho tým zvítězil a také soupeři, který si nevytvořil pořádnou šanci.

Plzeň vyzrála na pražskou Spartu

Doma jí porazila 1:0

Trenér Koubek byl z výkonu Viktorie nadšený

Viktoria Plzeň ve čtvrtek byla kousek od vítězství v Řecku, kde se postavila PAOKu. V poločase vedla po zásluze 2:0, avšak ve druhé půli nechala hrát soupeře. Tomu pomohlo vyloučení Sampsona Dweha a nakonec z toho byla remíza 2:2. Tu by před utkáním Západočeši brali, po utkání nicméně měla pachuť porážky.

Náladu si tedy chtěli spravit v neděli, kdy do Štruncových sadů přicestoval úřadující mistr Sparta Praha. Ta se v posledních zápasech herně hledá a trápí, což bylo znát i v Plzni. Hráli především domácí, kteří po zmatku v obraně vedli po trefě Prince Adua.

Sparta se na nic nezmohla a gól nevstřelila. Prohrála tak čtvrtý z posledních čtyř ligových zápasů a na rivala ze Slavie ztrácí propastných devět bodů. Navíc se před ní po tomto zápase dostala i samotný Viktoria, jejíž trenér na tiskové konferenci neskrýval nadšený z výkonu i výsledku.

Koubek na tiskové konferenci

„Mám velikou radost, toužili jsme po výhře možná víc, než soupeř. Uspokojuje mě také způsob, jakým jsme k výhře dokráčeli, jakými nástroji se nám to podařilo. Zaprvé aktivita – na Spartu se musí hrát nátlakově, byla jenom otázka, zda jsme schopni to vydržet v náročném programu devadesát minut, toho jsem se trošku obával.

Dávám velký kompliment mužstvu, že to zvládlo v tomhle módu,“ řekl na tiskové konferenci trenér Miroslav Koubek, o jehož konci v klubu se začíná stále více spekulovat i kvůli jeho pokročilému věku. Koubek také promluvil o soupeři, který podle něj neměl větší šanci.

„Sparta za celý zápas neměla větší šanci, my navíc trefili tyč. Museli jsme se ke gólu prokousat, byli jsme nebezpečnější, to asi každý uzná. Musíme se pochválit. Využili jsme rychlý přechod do útoku, hrajeme na rychlostní hroty.

Střed pole máme reprezentační, když tam hrají Červ, Kalvach a Šulc. Naše hra má parametry, zlepšili jsme se po křídlech. Milan Havel hraje výborně, Cadu byl dneska vynikající. Skládá se nám to dohromady, máme zkrátka dobré hráče,“ dodal. Viktoria v týdnu cestuje na sever Čech, v poháru vyzve Ústí nad Labem.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň