Pondělí, 30 září, 2024
DomůSportFootballKomise rozhodčích o správnosti verdiktů v 10. kole Chance Ligy: Červené karty...

Komise rozhodčích o správnosti verdiktů v 10. kole Chance Ligy: Červené karty uděleny správně, na Letné se hrálo příliš dlouho

Komise rozhodčích po uplynulém desátém kole Chance Ligy opět vyhodnocovala sporné situace. Pod drobnohled se dostalo velké množství červených karet nebo dlouhé nastavení na Letné v zápase Sparty proti Olomouci.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Komise rozhodčích po uplynulém desátém kole Chance Ligy opět vyhodnocovala sporné situace

Pod drobnohled se dostalo velké množství červených karet

Komise prošetřovala také dlouhé nastavení na Letné v zápase Sparty proti Olomouci

Desáté kolo české fotbalové nejvyšší soutěže odstartoval duel pražské Sparty a Sigmy Olomouc. Vzhledem k tomu, že letenští hráli na svém stadionu, očekávalo se poměrně jasné vítězství a udržení se s vedoucí Slavií na shodném počtu bodů.

Sigma ale dokázala otočit vývoj utkání ve svůj prospěch a nakonec vyhrála 3:2. Sparta však měla drtivý závěrečný tlak, sudí Ondřej Berka nakonec nastavil skoro deset minut.

Komise rozhodčích ale v oficiálním komuniké potvrdila, že hlavní rozhodčí měl ukončit utkání mezi pražským a olomouckým celkem dříve. Komise se zabývala především otázkou, zda bylo nastavení 2 minuty 33 sekund nad rámec původně avizovaných 7 minut opodstatněné.

„V nastavených 7 minutách došlo mimo běžných přerušeních hry ke dvěma situacím, za které měla být hra nastavena – střídání dvou hráčů hostujícího družstva (61 sekund) a zdržování brankáře hostujícího družstva při kopu od branky, kdy byla udělena žlutá karta (42 sekund),“ uvedla komise.

Podle názoru komise měl sudí Berka ukončit zápas v čase 98:50, a to v tzv. neutrální zóně, kdy se míč dostal k Peteru Vindahlovi. Ten ještě následně rozehrál a centrem poslal míč na obrannou polovinu Sigmy Olomouc.

Rozhodčí ještě nechal brankáře domácího družstva provést dlouhý nákop a poté již dle instrukcí KR FAČR musel nechat útočnou akci dohrát, protože rozhodčí jsou instruováni neukončovat utkání v momentech při útočných akcích v blízkosti pokutového území. pic.twitter.com/e6YPsoLdAQ— ROZHODČÍ FOTBALU (@FacrRozhodci) September 30, 2024

Komise rozhodčích potvrdila správnost červených karet

Chance Liga zaznamenala v uplynulém desátém kole solidní zápis do historie, když rozhodčí během celého víkendu vyloučili celkem devět hráčů. Jak ale potvrdila komise rozhodčích, červené karty byly uděleny správně.

„V 83. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně vyloučil hráče domácího družstva č. 6 za surovou hru. Po odehrání míče zasáhl svojí podrážkou soupeře do lýtka vyšší intenzitou a ohrozil jeho zdraví,“ prohlásila komise na adresu vyloučení Lukáše Červa.

V utkání Plzně proti Mladé Boleslavi byl poslán předčasně do sprch také Denis Donát. Vylučovalo se také v Pardubicích, kde sudí udělil hned tři červené karty. V duelu Slovácka s Karvinou šel na konci poločasu ze hřiště Jaroslav Svozil, za domácí nedohrál Stanislav Hofmann.

„Ve 20. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně vyloučil hráče domácího družstva č. 6 za surovou hru. Po odehrání míče zasáhl svojí podrážkou soupeře do lýtka vyšší intenzitou a ohrozil jeho zdraví,“ uvedla komise rozhodčích.

Zdroj: Komise rozhodčích FAČR, X