Úterý, 22 října, 2024
DomůSportFootballKlasické depresivní pondělí? Tohle bylo ještě horší, zlobí se fanoušci Hellasu Verona

Tohle kolo Serie A stálo za to! Fiorentina v něm svému soupeři nasázela šest gólů, nečekaně ale bavila i pondělní dohrávka mezi Hellasem Verona a AC Monza. Ta nabídla tři góly, všechny na jedné straně.

Monza vyhrála poprvé v sezoně

Hned se jí to podařilo vysoko 3:0 a navíc venku

Za Hellas naskočili Slováci Duda a Suslov

Očekávala se zajímavá dohrávka, debekl 3:0 z pohledu outsidera ale netipoval nikdo, včetně těch nejodvážnějších příznivců Monzy. Ta ale Hellas v podstatě do ničeho nepustila a zapsala tři body.

Byla to pro ni vůbec první výhra v letošní ligové sezoně, čekala na ni nejdéle ze všech klubů italské Serie A. Tři body ji každopádně dostaly z předposledního místa mimo sestupové pásmo.

Hellas z výše zmíněných důvodů platil za favorita. O to spíš, že hrál doma, navíc měl pět bodů navíc. Na hřišti to každopádně od první minuty v podstatě nebylo znát, Verona nikdy nebyla vyloženě v tlaku.

Mnohé naznačil už úplný úvod. Ve čtvrté minutě první šance, pět minut poté gól. Rychlá branka dostala Monzu na koně, pro Hellas to potřebný budíček nebyl. Ani poločasová pauza, domácí jednoduše prospali celé utkání.

„Hráli jsme vůbec ten zápas? Ptám se pro kamaráda,“ napsal ironicky v lajkovaném komentáři pod instagramový příspěvek Hellasu uživatel Oliver. Pravdou je, že Verona nikdy ani náznakem nebyla lepší.

Přitom Monze chybělo několik zraněných hvězd. Reprezentant Daniel Maldini, bývalý zabiják Neapole Andrea Petagna nebo bývalý italský reprezentant Stefano Sensi, mistr Evropy z roku 2021.

Verona v zápase vlastně nebyla nebezpečná, naopak vedle tří gólů ji ještě zachránilo břevno. Jediným pořádně aktivním hráčem byl Ondrej Duda, který zahrával standardní situace a občas to zkusil z dálky.

Suma sumárum to každopádně bylo hrozně málo. Monza zápas kontrolovala, jakmile přidala druhý gól, už v podstatě neměla soupeře. I její fanoušci třígólovou nálož nesou těžko. O to spíš, že právě Verona byla favoritem.

„Zažil jsem pár depresivních pondělích nocí, ale tahle byla fakt děsivá,“ sdělil svůj názor v lajkovaném komentáři Francesco. A podobně znělo i několik dalších komentářů.

Tabulkově to stále od Hellasu není vyloženě na paniku, devět získaných bodů znamená průběžnou 13. pozici. Na druhou stranu náskok na pásmo sestupu se zúžil už na pouhé tři body.

Naopak Monza tři body potřebovala jako sůl. Z předposlední příčky je najednou 16. místo a náskok jednoho bodu na sestupové pásmo. Směrem do dalších zápasů velké povzbuzení, zároveň navázání na výsledek 1:1 s Interem. S Monzou se prostě taky musí počítat!

Zdroj: Instagram