Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballJako kdyby nikdy nechyběl! Lionel Messi se po dvou měsících vrátil ve...

Jako kdyby nikdy nechyběl! Lionel Messi se po dvou měsících vrátil ve velkém stylu, dvěma góly a asistencí zařídil Miami výhru. Podívejte se na jeho kouzla

Inter Miami sice kráčí letošní sezonou MLS bezkonkurenčně, nicméně poslední dva měsíce se muselo obejít bez velikána, své největší hvězdy a zřejmě nejlepšího fotbalisty v historii. Lionel Messi s Argentinou vyhrál Copa Américu, pak ovšem dva měsíce na hřišti úplně chyběl kvůli zranění. Nyní se vrátil ve velkém stylu.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Miami se dočkalo návratu svého krále

Messi nastoupil po dlouhé pauze přímo v základní sestavě

Svými góly zařídil Interu další vítězství

Že Interu Miami nechyběl? Lionel Messi sice po turnaji Copa América, kde s Argentinou dokázal obhájit titul, dva měsíce chyběl kvůli nepříjemnému zranění kotníku, nicméně mužstvo s Floridy si při jeho absenci vedlo skvěle.

Ostatně v celé MLS nenajdeme aktuálně lepší celek. Inter vede svou Východní konferenci, ale ani lídr té Západní, Los Angeles Galaxy, se na Miami v počtu bodů nechytá. Držitele osmi Zlatých míčů v číslech gólů a přihrávek skvěle zastupují Luis Suárez a Jordi Alba.

Navzdory dvouměsíční absenci však Messi zůstal v rámci MLS nejproduktivnějším hráčem svého týmu. A svou důležitost potvrdil hned v prvním zápase po svém návratu proti Philadelphii Union. V lepší formě se totiž argentinská legenda snad ani vrátit nemohla.

Lionel Messi se vrátil ve velkém stylu, Miami dotáhl k výhře

Nebylo tajemstvím, že proti Philadelphii bude mít Inter Miami svou největší hvězdu k dispozici. Nicméně nebylo jasné, jestli Lionel Messi naskočí už od úvodních minut, nebo začne na střídačce a do utkání zasáhne v jeho průběhu.

Argentinec se každopádně objevil hned v základní sestavě a ještěže tak. Už po dvou minutách se Philadelphia dostala do vedení po gólu Mikaela Uhreho, jenže do pensylvánskému celku dlouho nevydrželo.

Již ve 26. minutě se totiž držitel osmi Zlatých míčů připomenul prvním gólem, který vstřelil po krásné kombinaci s výše zmíněným Luisem Suárezem. Aby toho nebylo málo, tak o čtyři minuty později skóroval podruhé, tentokráte mu nahrával Jordi Alba.

Messi tak vstřelil dvě branky v rychlém sledu za sebou, díky čemuž se podařilo Miami otočit průběh utkání. Před koncem první půle ještě skóroval Suárez, jeho trefa ale nebyla uznána. To ale nemuselo na Floridě nikoho trápit.

Co se totiž nepovedlo v závěru první půle, to se podařilo v závěru druhé. Messi našel Suáreze přihrávkou na hranici šestnáctky a uruguayský kanonýr ji zužitkoval nejlépe, jak mohl.

Inter si došel pro vítězství 3:1 a nadále suverénně kráčí základní částí MLS. O hlavním aspirantovi na titul je letos poměrně jasno.

Zdroj: MLS, ESPN FC