Pátek, 11 října, 2024
DomůSportFootballItálie promrhala vyhraný zápas. Viníkem je Lorenzo Pellegrini

Itálie promrhala vyhraný zápas. Viníkem je Lorenzo Pellegrini

Jedna drobnost a z rozhodnutého zápasu bylo drama se špatným koncem. Itálie v domácím prostředí jen remizovala s Belgií 2:2. Co více, hosté mohli v závěru vývoj otočit. Všechno změnila červená karta na konci prvního poločasu.

Itálie ztratila první body ne skupině

Po třech zápasech má sedm bodů

Belgie je na tom o tři body hůř

V Itálii se hrál šlágr čtvrtečního programu Ligy národů. Přijela Belgie, tedy tým, kterého právě Itálie vyřadila z mistrovství Evropy 2021. Už jenom z toho důvodu měli hosté jasnou motivaci předvést co nejlepší výkon. A soupeři to jednoduše vrátit!

Jenže vývoj byl úplně opačný. Už ve druhé minutě Italům vyšla parádní kombinace z vlastní obranné poloviny. Na jejím konci byl po pěkné přihrávce z levé strany Andrea Cambiaso a s určitou dávkou štěstí dostal míč do sítě.

Hráči tak velmi rychle dostali fanoušky do varu, což je u Italů naprosto klíčový aspekt. Další šanci měl jeden ze středních záložníků, míč však poslal mimo bránu Belgie. Dobrý vstup potvrdila i dalekonosná a nepřesná rána Lorenza Pellegriniho.

Až ve 20. minutě poprvé hrozili hosté, Jeremy Doku však vůbec neuspěl. A velmi rychle ho to mrzelo, protože ve 24. minutě se slavilo na druhé straně. První střelu ještě gólman dokázal fantasticky vyrazit, z dorážky už měl ale útočník Mario Retegui snadnou práci. Zdálo se, že Itálie má všechno pod kontrolou.

Definitivní pojistku mohl přidat ten stejný hráč po půl hodině hry, hlavou ale balón netrefil dobře. A tím jako by nastartoval obrat. Ve 38. minutě totiž ošklivě fauloval Pellegrini, a přestože na první dobrou dostal žlutou kartu, po kontrole u VAR byl vyloučen.

Belgii stačily na snížení čtyři minuty, balón do sítě dostal mladík Maxim De Cuyper. Hosté tak ztráceli jen jeden gól. Po výměně stran se začalo nevyužitou šancí Italů, po které ale Belgie přešla do útoku a začala využívat převahy.

To se prolomilo přibližně po 20 minutách, kdy se radoval Leandro Trossard. Křídelník Arsenalu si předtím připsal i asistenci na první zásah hostí. Aktivita Belgie málem vedla i k penaltě, kterou však sudí ani po konzultaci s asistenty nakonec nenařídil.

Poté Itálie chytila otěže zápasu zpět, zároveň Belgie od aktivity trochu ustoupila, vědoma si že bod není vyloženě zklamáním. Energie nadále stříkala z prvního belgického střelce De Cuypera, který v 72. i 75. minutě pálil, ale v obou případech pouze do bránících hráčů.

Závěr už Italové dohrávali na remízu, kterou nakonec získali a nadále vedou skupinu. Belgie je třetí.

Zdroj: Sport 1