Sobota, 5 října, 2024
DomůSportFootballHrdina Nizozemska Weghorst: Takhle jsem si to vysnil! Řekl jsem ráno přítelkyni,...

Hrdina Nizozemska Weghorst: Takhle jsem si to vysnil! Řekl jsem ráno přítelkyni, že rozhodnu za remízového stavu

Nizozemsko si v úvodním zápase EURA připsalo cennou výhru nad Polskem. Krátce po svém příchodu na hřiště skóroval Wout Weghorst, který se opět stal hrdinou své země. Sám poté v rozhovoru přiznal, že vývoj zápasu předpověděl.

EURO je v plném proudu a pomalu se chýlí ke konci zápasy úvodního kola. Svůj první zápas má za sebou i Nizozemsko, které zvládlo povinné tři body s Polskem, ač se v zápase natrápilo.

Polsko totiž v 16. minutě dostal do vedení sedmadvacetiletý útočník Adam Buksa, necelou čtvrthodinu poté ale na jeho trefu zareagoval Cody Gakpo. Zápas se poté chýlil ke konci, ale v závěru rozhodl Wout Weghorst.

Hrdina posledního mistrovství opět ukázal, že je vynikajícím fotbalistou a žolíkem. Gól totiž vstřelil v 83. minutě po dvou minutách a 18sekundách na hřišti.

Stanovil tím nizozemský rekord mezi náhradníky v historii mistrovství Evropy. A v pozápasovém rozhovoru přiznal, že vývoj zápasu v podstatě předpověděl.

„Takhle jsem to cítil a představoval si to, když jsem ráno řekl přítelkyni, že to přijde dvacet minut před koncem za stavu 1:1.

Bylo to jen trochu později. Pro mě ideální scénář,“ řekl Weghorst pro nizozemskou televizi NOS s tím, že by rád přivezl do své země trofej pro vítěze turnaje.

Na to si ale bude muset ještě nějakou dobu počkat. Nizozemsko nyní čeká souboj s Francií a poté bude muset potvrdit roli favorita s Rakouskem.

Zdroj: Livesport