Sobota, 5 října, 2024
DomůSportFootballHarry Kane byl blízko první trefě na ME! Po krásném centru Bowena...

Harry Kane byl blízko první trefě na ME! Po krásném centru Bowena jeho razantní hlavičku takto vyrazil gólman Srbska na břevno

Anglie v úvodním utkání na EURO 2024 vyzvala silné Srbsko, které je jedním z favoritů na postup ze skupiny. Skóre zápasu otevřel pěknou hlavičkou Jude Bellingham, ve druhém poločase ale z podobné situace zklamal své spoluhráče Harry Kane.

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

EURO je v plném proudu a v rámci skupiny C došlo na zápas Srbsko vs Anglie. Favoritem byl papírově hostující tým, ale nikdo neměl pochyb o tom, že i Srbové mají co nabídnout.

Start utkání jim ale nevyšel a do vedení Anglii dostal záložník Realu Madrid Jude Bellingham, který si naběhl na centr Bukaya Saky a umístěnou hlavičkou otevřel skóre zápasu.

Poté hrozili i Srbové, ale do konce první půle se nic neměnilo a fanoušci se těšili na zajímavý zbytek zápasu. K tomu ale nedošlo. Hrálo se spíše od vápna k vápnu a šancí jsme mnoho neviděli.

Tu největší ve druhé půli měl v 77. minutě Harry Kane, který se v létě přesunul do Bayernu Mnichov a opět potvrdil, že se řadí mezi nejlepší útočníky světa.

Tentokrát ale své spoluhráče zklamal. Střídající Jarrod Bowen krátce po příchodu na hřiště poslal načechraný centr do vápna, kde si jej našel právě vysoký útočník Anglie.

Ten vyslal na srbskou branku razantní hlavičku, balon ale dokázal na břevno vyrazit brankář Mallorcy Predrag Rajkovič, který dostal přednost před Djordje Petrovičem z Chelsea.

Anglie tak v zápasu vedla pouze 1:0 a mohla se i nadále obávat o zrátu vedení. Srbové naopak cítili šanci na vyrovnání a k tomu jim mohl pomoci i střídající Veljko Birmančevič ze Sparty.

Zdroj: EURO 2024, X