Pondělí, 14 října, 2024
DomůSportFootballHapal: Vlhkost vzduchu je jiná než u nás a nehrálo se dobře. Kpoza jsme...

Hapal: Vlhkost vzduchu je jiná než u nás a nehrálo se dobře. Kpoza jsme málem museli křísit

Baník Ostrava zvádl i odvetu v arménském Urartu a odvezl si pohodlnou výhru 2:0. Trenér Pavel Hapal byl po zápase spokojený s výkonem celého týmu a promluvil nejen o náročných podmínkách, ale také nadcházejícím soupeři.

Baník Ostrava zvádl i odvetu na Urartu

V Arménii vyhrál 2:0

Trenér Hapal promluvil o náročných podmínkách

Baník Ostrava se po dlouhých čtrnácti letech vrátil do pohárové Evropy a ve druhém předkole Konferenční ligy vyzval arménské Urartu. Doma roli favorita potvrdil, zastřílel si a vyhrál 5:1.

Potěšil tím fanoušky, kteří se týden na to vypravili do dalekého Jerevanu. A družina trenéra Pavla Hapala jim radost udělala, když vstřelila dvě branky a došla si pro další cenné vítězství.

Trenér Hapal na tiskové konferenci pochválil celý tým, ale promluvil i o náročných podmínkách a taktéž o nadcházejícím soupeři v podobě dánského týmu FC Kodaň, který ještě na jaře hrál Ligu mistrů.

Hapal na tiskové konferenci

„Měli jsme z těch klimatických podmínek trochu obavy, ale kluci se s tím vypořádali velice dobře a měli jsme výrazně více gólových šancí. Jeli jsme si pro postup a ten máme, takže jsem spokojený. Jak s postupem, tak i s předvedenou hrou,“ řekl na tiskovce trenér Hapal.

„Vlhkost vzduchu je jiná než u nás a nehrálo se dobře. Druhá půle už byla fajn. Tím, že jsme v prvním poločase vstřelili branku a docela brzy po přestávce jsme přidali druhou, tak jsme nemuseli nikam pospíchat, nic jsme nehonili.

Nabádali jsme hráče, aby si v určitých situacích odpočinuli a kouskovali hru. Ale například Patrick Kpozo se asi vydal na maximum, protože v kabině to po zápase vypadalo, že ho budeme muset křísit,“ dodal.

„Je to tým, který hrával několikrát Ligu mistrů, je tam spousta reprezentantů, takže kvalitní tým. Ale já pořád tvrdím, že ve fotbale je možné všechno. Favoritem v tom dvojutkání nebudeme, ale uděláme všechno, abychom postoupili.

To je náš cíl a na to se budeme soustředit. Čeká nás dvakrát devadesát minut plus nastavení. Na to se připravíme a uvidíme, jak to dopadne,“ zakončil trenér Baníku.

Zdroj: Sport.cz