Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballHapal pochválil své svěřence za výkon, Baník ale stále trpí na zahazování...

Hapal pochválil své svěřence za výkon, Baník ale stále trpí na zahazování šancí. Mohla Ostravě červená pro Hradec spíše uškodit?

Ostravský Baník má nyní jako další české kluby kvůli působení na poli pohárové Evropy poměrně náročný program. Jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny přijde ve čtvrtek proti FC Kodaň, v neděli ale potřebovali zvládnout utkání 4. kola Chance Ligy proti Hradci Králové. Jak výkon proti Votrokům zhodnotil Pavel Hapal?

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Baník v rámci náročného programu zvládl domácí zápas s Hradcem Králové

O třech bodech pro Ostravu rozhodl v nastaveném čase nigerijský bek Uchenna

Pavel Hapal pochválil své svěřence za předvedený výkon, mrzí ho ale zahazování šancí

Několik českých klubů má nyní své oči upnuté především na boje v evropských pohárech, mezitím však musí zvládat a sbírat body i v domácí soutěži.

Výjimkou není ani Baník, který minulou středu podal velmi dobrý výkon v Kodani, kde nakonec prohrál 0:1. Ve čtvrtek jej před vyprodaným publikem čeká odveta, v rámci které stále může zabojovat o postup do čtvrtého předkola Konferenční ligy.

Oba tyto zápasy však rozdělil program Chance Ligy, když Baník na stadionu ve Vítkovicích přivítal fotbalisty Hradce Králové.

Slezský celek vstoupil do zápasu poměrně dobře, v prvním poločase však musel řešit jeden velmi nebezpečný brejk Hradce a vyloženou šanci z penalty. Jakub Markovič však vystihl záměr Ondřeje Mihálika, jenž pokutový kop neproměnil.

Utkání velice ovlivnila brzká červená karta pro hostujícího Jakuba Kučeru. Baník tak mohl zejména v druhém poločase tlačit na defenzivu soupeře. Její odpor zlomil až v nastaveném čase druhého poločasu nigerijský obránce Uchenna, který do sítě šťastně tečoval střelu Tomáše Riga.

Zahodili jsme spoustu šancí, hráče chválím, zhodnotil Hapal

Jak ostatně na tiskové konferenci v rámci zhodnocení zápasu uvedl kouč Pavel Hapal, Baník mohl rozhodnout už mnohem dříve.

Domácí za celý zápas vyprodukovali 25 střeleckých pokusů, dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Obrovskou příležitost měl Erik Prekop, jenž se rozhodl pro individuální řešení situace, namísto přihrávky zcela volnému Ewertonovi.

Tři body každopádně zůstaly v Ostravě. Brankář Markovič zaznamenal další čisté konto a Baník se posunul na sedmou pozici tabulky, přičemž má ještě jeden zápas k dobru.

„Měli jsme výborný vstup do utkání. Po červené kartě se změnil styl hry, soupeř se soustředil na obranu. Vytvořili jsme si řadu situací, bohužel jsme je zahazovali, soupeř se dostal prakticky k jediné šanci, tou byla ta penalta, musím pochválit Jakuba Markoviče, podržel nás. Nakonec jsme dokázali gól vstřelit a musím hráčům za jejich výkon poděkovat,“ zhodnotil duel s Hradcem trenér Hapal

Zdroj: Chance Liga, FC Baník Ostrava