Čtvrtek, 10 října, 2024
DomůSportFootballHaaland je jako tank, připsal si další hattrick. Norský fenomén válcuje Premier...

Haaland je jako tank, připsal si další hattrick. Norský fenomén válcuje Premier League

Premier League teprve začíná, ale Erling Haaland už stihl potvrdit svou roli největšího kanonýra současnosti. V zápase proti West Hamu si připsal hattrick a na svém kontě má už sedm zásahů. Manchester City pod jeho vedením drtí vše, co mu stojí v cestě.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Erling Haaland řádil. Na hřišti si dělá, co chce, směje se Guardiola

Norský bombarďák vstřelil hattrick do sítě West Hamu

Manchester City po třech kolech vede Premier League

Erling Haaland. Jméno, které v posledních dnech opět rezonuje nejen mezi fanoušky Manchesteru City, ale v celé fotbalové komunitě. Norský útočník pokračuje ve svém neuvěřitelném tažení Premier League.

V posledním utkání proti West Hamu Haaland opět ukázal, proč je považován za jednoho z nejlepších útočníků světa. Tři góly, které vstřelil, nejen že zajistily Manchesteru City vítězství 3:1, ale také posunuly jeho tým na čelo ligové tabulky.

„Tři body jsou nejdůležitější, takže jsem spokojený. Cítím se dobře a nabitý energií,“ komentoval Haaland svůj výkon na klubovém webu.

Haaland je k nezastavení

První z jeho tří zásahů přišel už v desáté minutě, kdy ho brilantní přihrávkou našel Bernardo Silva. Haaland si s obranou West Hamu poradil s lehkostí a otevřel skóre.

Druhý gól přišel ve 30. minutě, kdy norský střelec napálil míč pod horní tyč, čímž zcela překvapil brankáře Areolu. Hattrick pak dokonal v 83. minutě, kdy si na přihrávku od Nunese naběhl mezi obránce a chladnokrevně zakončil.

Pep Guardiola, trenér Manchesteru City, se po zápase rozplýval: „Od začátku byl neuvěřitelný. Na tak nízký věk má neuvěřitelná čísla. Na hřišti si dělá, co chce. Je to chytrý chlapík, který chce střílet góly. Moc dobře chápe, o co nám jde. Dnes vstřelil tři góly a neztratil ani jeden míč.“

Trenér West Hamu smeká

I přesto, že West Ham nakonec ztratil všechny tři body, jeho trenér Julen Lopetegui musel před Haalandem smeknout.

„Je to jeden z nejlepších hráčů na světě, což potvrdil. Proto také hraje za Manchester City. Mrzí mě první gól, ale obecně jsem s výkonem spokojený. Myslím, že jsme byli schopni remizovat.“

Výkon českých reprezentantů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala, kteří zasáhli do druhého poločasu, sice nemohl zvrátit osud zápasu, ale oba hráči přispěli k důstojnému výkonu týmu.

„Musíme pokračovat a pracovat na dobrých věcech, které jsme proti City předvedli. Hráli jsme s jedním z nejlepších týmů na světě a byli jsme blízko tomu, abychom uspěli,“ hodnotil zápas Lopetegui.

Manchester City po třech kolech s devíti body kraluje Premier League a Haaland se svými sedmi góly míří k další fenomenální sezóně. West Ham je po jedné výhře a dvou prohrách čtrnáctý. Teď musí tvrdě zapracovat na tom, aby se dostal zpět do horní poloviny tabulky.

Premier League je sice na začátku, ale jedno je jisté. S Erlingem Haalandem v sestavě je Manchester City na nejlepší cestě k obhajobě titulu.

Zdroj: Manchester City FC, BBC