Pondělí, 23 září, 2024
DomůSportFootballHaaland jako Řepka! Hodil míč protihráči na hlavu, kartu nedostal. Odporné chování,...

Haaland jako Řepka! Hodil míč protihráči na hlavu, kartu nedostal. Odporné chování, nebo vtipná provokace?

Erling Haaland je očekávaně opět osobou, o které se mluví po šlágru s Arsenalem nejvíce. Tentokrát však ne kvůli sportovnímu výkonu, nýbrž oslavě gólu z osmé minuty nastavení, kdy v euforii hodil míč do hlavy Gabriela.

Manchester City vykřesal remízu s Arsenalem v 98. minutě

Haaland při oslavě trefil míčem Gabriela

Norský útočník nedostal ani kartu

Šlágr anglické Premier League tentokrát nezklamal. Duel dvou prvních týmů posledního ročníku a zároveň dvou největších favoritů na letošní titul nabídl čtyři branky, jedno vyloučení, vyrovnání v nastavení a také jednu kontroverzní oslavu gólu.

Duel začal lépe domácí Manchester City, který šel už v deváté minutě do vedení díky Erlingu Haalandovi. Norského útočníka vyslal do samostatného úniku Savio a v podobných situacích se král střelců nemýlí.

Jenže Arsenal poté převzal otěže zápasu. Ve 22. minutě vyrovnal nádhernou trefu zpoza vápna Riccardo Calafiori, v poslední minutě prvního poločasu utišil Etihad Stadium Gabriel, který se přesně trefil z rohu.

Jenže Arsenal si gól do šatny moc dlouho neužil. Ještě v nastavení prvního poločasu totiž Trossard těsně po odpískání odkopl míč a sudí Michael Oliver poměrně necitlivě tasil druhou žlutou kartu a tím pádem červenou.

Gunners celý druhý poločas bránili těsný náskok a prakticky rezignovali na defenzivu. V deseti hrát vyrovnanou partii s Citizens na jejich půdě je totiž vskutku nemožné. Artetův plán málem vyšel, hráči Arsenalu obětavě bránili vedení, jenže do úplného konce to nezvládli.

Vtipné nebo nesportovní?

V osmé minutě nastavení po rohovém kopu dostal míč do sítě John Stones a vyrovnal na 2:2. Mnohem víc než vyrovnávací branka ale internet obletěly sekundy po ní.

Erling Haaland totiž doběhl pro míč do sítě a cestou zpátky jej v plném běhu hodil Gabrielovi na hlavu. Stoper Arsenalu si přitom ve zmaru přetáhl dres přes hlavu a vůbec netušil, co se děje.

Na internetu se poté fanoušci rozdělili na dvě skupiny – té první přišlo Haalandovo gesto nesmírně vtipné a náramně se nad jeho trefou bavili. Našlo se však i spoustu fanoušků, kteří norského útočníka odsoudili za nesportovní a odporné chování, které na trávníky nepatří.

Haaland měl za svou oslavu jistě vidět minimálně žlutou, spíše však červenou kartu za nesportovní chování. Dal tak trochu vzpomenout na Tomáše Řepku, který v 28. kole Gambrinus ligy sezóny 2007/08 trefil míčem do hlavy Aleše Bestu a viděl červenou kartu.

Zdroj: Premier League, X