Středa, 2 října, 2024
DomůSportFootballFriis po Stuttgartu: Hráli jsme proti jednomu z nejlepších klubů v Evropě....

Friis po Stuttgartu: Hráli jsme proti jednomu z nejlepších klubů v Evropě. Kouč Sparty je spokojený s výkonem, chválil i fanoušky

Pražská Sparta vybojovala na hřišti Stuttgartu cenný bod za remízu 1:1. Trenér letenských po zápase chválil své svěřence za předvedený výkon. Lars Friis také ocenil gól Kaana Kairinena, hráči podle něj ukázali mentální sílu a nastavení klubu.

Sparta vybojovala na hřišti Stuttgartu cenný bod za remízu 1:1

Lars Friis po zápase chválil své svěřence za předvedený výkon

Sparťanský kouč také ocenil gól Kairinena a poděkoval fanouškům

Sparta v tomto soutěžním dokazuje, že do Ligy mistrů skutečně patří. Už v předkolech působila poměrně dominantním dojmem, když celkem s přehledem postoupila do hlavní fáze nejprestižnější fotbalové klubové soutěže na světě.

Na úvod ligové fáze milionářské soutěže Sparta porazila Salzburg 3:0, když se trefili Kaan Kairinen, Victor Olatunji a Qazim Laci.

A ačkoliv se Pražané na úterní duel se Stuttgartem nenaladili nejlépe (domácí prohra se Sigmou 2:3), minimálně v prvním poločase odehráli s favorizovaným celkem vyrovnaný fotbal.

Gólový účet utkání sice už v sedmé minutě otevřel Enzo Millot, když se prosadil po hlavičce a prostřelil Petera Vindahla.

V dalším průběhu první půle však Sparta solidně hrozila, do břevna například svou hlavičku nasměroval Martin Vitík. Ve 32. minutě ale přišlo vyrovnání, když se k exekuci přímého kopu postavil Kaan Kairinen a vymetl růžek brány Alexandera Nübela.

O sedm minut později mohl poslat letenské do vedení Veljko Birmančevič. Ten hlavičkoval z malého vápna, podobně jako Vitík ale svůj pokus nasměroval pouze do břevna. Druhý poločas už ale patřil Stuttgartu, Sparta ale vše ubránila a velkému tlaku odolala.

📺 TISKOVÁ KONFERENCE | Hlavní trenér Lars Friis hodnotil duel se Stuttgartem na pozápasové tiskové konferenci 🗣️ Její kompletní záznam si můžete přehrát na webu ⏮️ #acsparta | #UCL— AC Sparta Praha (@ACSparta_CZ) October 1, 2024

Lars Friis chválí své svěřence, poděkoval také fanouškům

Dánský kouč tak na tiskové konferenci po zápase chválí svůj tým, jak i po taktické stránce dokázal utkání Ligy mistrů ve Stuttgartu zvládnout.

„Postoupit do hlavní fáze Ligy mistrů po opravdu dlouhé době byl hlavní cíl klubu. Odehráli jsme první zápas, teď druhý a na kontě máme čtyři body. Dnes jsem hráli proti jednomu z nejlepších klubů v Evropě. První poločas jsme odehráli dobře, měli jsme mnoho šancí. Ten druhý už byl o velkém tlaku na naši bránu, což nebylo v plánu. I tak jsem ale spokojený s naším výkonem,“ řekl Friis na tiskové konferenci.

Kouč Sparty také hovořil o tom, že gól vždy dokáže vytvořit nějaké momentum. Jeho svěřenci však po brzké inkasované brance ukázali mentální nastavení klubu a hnali se za vyrovnáním.

Pochopitelně také pochválil Kairinena, po jehož gólu nezůstaly v rohu brankáře Nübela žádní pavouci. Victora Olatunjiho označil za pořádnou mašinu, poklonil se také sparťanským fanouškům, kteří dorazili do Německa ve velkém počtu.

Zdroj: UEFA, AC Sparta Praha