Čtvrtek, 24 října, 2024
DomůSportFootballFriis po porážce na City: Po prvním poločase jsem kluky chválil za...

Friis po porážce na City: Po prvním poločase jsem kluky chválil za to, jak si vedli. Je těžké se vyrovnat proti takovému týmu

Sparta má za sebou střet s Manchesterem City, který bohužel skončil dle očekávání. Haaland a spol. nastříleli Peteru Vindahlovi pět branek a šance Sparty na postup do další fáze se o nějaké to procento snížily. Trenér Lars Friis na tiskové konferenci zápas zhodnotil a promluvil i o Norovi, který načal gólové hody.

Sparta prohrála na City 0:5

Dva góly vstřelil Haaland

Priske jej na tiskovce chválil

Hned po losu bylo jasno o tom, že Sparta v jednom z utkání takřka nemá šanci na dobrý výsledek. Manchester City se řadí mezi nejlepší celky světa a u něj doma na Etihad Stadium body nezískávají i mnohem kvalitnější celky, než kterým Sparta je.

A jak se očekávalo, Sparta na City body neuhrála. Na hřiště poslala nejsilnější možnou sestavu a hned ve třetí minutě poprvé inkasovala. Poté ale dobře bránila a až po necelé hodině hry přišla druhá trefa, tentokrát patičkou ve výskoku od Erlinga Haalanda.

Tím se spustil gólostroj, který se zastavil na čísle 5. Sparta prohrála vysoko 0:5, stydět se ale nemusí. Byla blízko lepšímu výsledku, soupeř má ale takovou kvalitu, že se s ním není možné držet. Ostatně o tom promluvil na tiskové konferenci trenér Lars Friis.

Friis na tiskové konferenci

„My hlavně nejsme nikdy rádi, když prohrajeme 0:5. Ale samozřejmě je tu spousta zkušeností, které z toho plynou. Hráli jsme proti nejlepšímu týmu a hráčům na světě, jsou dobře nastavení, což bylo vidět. Je pár kroků, které musíme udělat, abychom byli tam, o čem sníme. Ale tohle je absolutní vrchol.

Po prvním poločase jsem kluky chválil za to, jak si vedli. Potřebujeme se na zápas ještě jednou, možná dvakrát podívat a posunout se. Mohlo to být samozřejmě lepší, ale je těžké se vyrovnat proti takovému týmu, ještě když dostanete takhle brzy gól,“ řekl Friis na tiskové konferenci.

Právě Haaland se trefil do sítě gólmana Petera Vindahla dvakrát, ačkoliv jej hráči Sparty dokázali téměř hodinu hlídat. Poté ale už ukázal, proč je jedním z nejlepších útočníků světa a v Premier League střílí jeden gól za druhým.

„Do toho gólu jsme ho drželi zkrátka. A pak? Co na to říct? Před zápasem jsem ho chválil, je to možná nejlepší útočník na světě. Dává dobré góly, hlavou i nohou. Teď takhle. Je to prostě světová třída. Je těžké se s ním vyrovnat. On jen ukázal, co jsme všichni už věděli,“ dodal.

Sparta se po návratu do České ligy bude primárně soustředit na ligové klání na Viktorii Plzeň. Poté doma vyzve v poháru Zbrojovku Brno, následně doma v lize Baník Ostrava a v neposlední řadě pak v Lize mistrů, taktéž doma, francouzský Brest.

Zdroj: AC Sparta Praha