Sobota, 28 září, 2024
DomůSportFootballFriis: Není to tak, že když jsme jednou prohráli, tak všechno hoří....

Friis: Není to tak, že když jsme jednou prohráli, tak všechno hoří. Musíme zůstat nohama na zemi, zlepšit se a nepanikařit

Sparta dostala pořádnou ránu. V prvním poločase kontrolovala utkání se Sigmou Olomouc, ve druhém ale třikrát inkasovala a padla 2:3. Trenér Lars Friis nemohl být na tiskové konferenci spokojený, současně s tím dal ale jasně najevo, že pořážkou rozhodně nic nekončí a jeho tým chce pokračovat v nastolené cestě.

Sparta padla doma s Olomoucí

Po prvním poločase přestala hrát

Friis na tiskové konferenci zápas zhodnotil

Sparta se po výhře nad Českými Budějovicemi těšila na další domácí zápas, tentokrát se Sigmou Olomouc. Té chyběl nejlepší ligový střelec Jan Kliment a málokdo pochyboval o tom, že si dojde pro tři body.

Od začátku utkání to byla právě ona, kdo diktoval tempo hry a do vedení ji poměrně brzy dostal Victor Olatunji po krásném pasu Veljka Birmančeviče. Tím ale zápas v podstatě skončil, Sparta přestala hrát a v nastoleném trendu pokračovala ve druhém poločase.

Problém ale nastal tehdy, kdy po chybě Martina Vitíka inkasovala a následně dostala další dva góly. Doma tak rázem prohrávala 1:3 a musela zabrat. Se zápasem ale už nic neudělala, na konečných 2:3 pouze snížil Ermal Krasniqi.

Friis po zápase

„Byli jsme stoprocentně soustředěni na zápas. Myslím, že jsme hráli dobře v prvním poločase, měli jsme možnosti na to, jak zápas rozhodnout, ale nevyužili jsme jich. A jestli tohle považujete za bohorovnost, pak s tím souhlasím. Udělali jsme pár individuálních chyb, které normálně neděláme.

Samozřejmě s tím nejsme spokojeni, protože nejsme zvyklí prohrávat. Musíme to ohodnotit tak, jak to je. Je to první zápas po dlouhé době, který jsme na Letné prohráli. Musíme si to pořádně zanalyzovat, ale byli jsme stoprocentně připraveni, to vám můžu zaručit.

Myslím, že jsme sundali nohu z plynu a dali jsme možnost Sigmě dostat se zpátky do zápasu. A taky jsme udělali chyby na obou koncích hřiště. Není to jen o defenzivních hrubkách,“ řekl Friis na tiskové konferenci.

Současně s tím ale odmítá jakoukoliv paniku ohledně vývoje ligy. Sparta má aktuálně stejně bodů jako Slavia, ta má ale zápas k dobru a k tomu se těší na příští víkendové derby, které hraje doma. Sparta navíc v týdnu hraje na horké půdě ve Stuttgartu.

„Nepanikaříme kvůli tomu, že prohrajeme zápas, známe naši cestu. Mám jasno v hlavě, co udělat v Německu, a kdo by měl hrát. Uvidíme, jak na tom budou hráči zítra i kvůli zraněním a modřinám.

Ale není to tak, že teď když jsme jednou prohráli, tak všechno hoří. Musíme zůstat nohama na zemi, pokračovat v tom, co děláme, zlepšit se a nepanikařit,“ dodal.

Zdroj: AC Sparta Praha