Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballFriis dal během tří zápasů šanci 24 hráčům! V tuhle chvíli už...

Friis dal během tří zápasů šanci 24 hráčům! V tuhle chvíli už máme v rotaci skoro každého hráče, pochvaluje si trenér Sparty

Sparta se pomalu rozjíždí a v aktuální sezoně má za sebou tři zápasy. Trenér Lars Friis se rozhodl sestavu točit a dát šanci více hráčům, aby se jejich síly rozložily. Do zápasů tedy aktuálně naskočilo už 24 hráčů, což si trenér pochvaluje.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sparta vyhrála v Teplicích 4:1

Lars Friis opět protočil sestavu

V aktuální sezoně dal šanci už 24 hráčům

Pražská Sparta zvládla duel v Teplicích, kam přicestovala po výletu do Irska. Na severu Čech to neměla od startu utkání snadné, ale nakonec si došla pro vítězství 4:1.

Aktuálně tedy vede ligu, i když na tabulku se nemá v úvodních kolech vlastně ani cenu koukat. Fanoušci mohou být spokojení, stejně tak i trenér Lars Friis.

Ten začal nejlépe jak mohl a navíc protočil kádr a rozložil síly hráčů. Během tří utkání se na hřiště dostalo 24 fotbalistů, což rozhodně nebývá zvykem. V Teplicích přibyli Preciado, Kairinen a Pešek.

Friis o rotaci

„Zatím jsme nic nedosáhli… Ale víme, že máme vybudované silné základy, na kterých můžeme stavět. Není to úplně nejjednodušší, protože máme za sebou kostrbaté předsezonní období.

Máme plán, který následujeme, řídíme se podle něj. Zatím nám to jde velmi dobře, protože v tuhle chvíli už máme v rotaci skoro každého hráče,“ řekl Friis na tiskové konferenci.

Současně s tím ale dal jasně najevo, že poločasové vystřídání Suchomela nebylo z výkonnostních důvodů, ale proto, aby se mohl na hřiště dostal Angelo Preciado.

„Hrajeme každé tři dny a potřebujeme mít v zápasech intenzitu, protože je klíčová pro naši hru. Zároveň můžeme vybírat hráče, který sedí v daný moment na danou pozici. Proto bych zmínil Martina Suchomela.

I když jsem ho v poločase střídal, byl jsem s ním spokojený. Nebyl to žádný signál k němu, ale už máme Preciada a ten nabízel jinou typologii do druhého poločasu, proti unavenějšímu soupeři,“ dodal.

Zdroj: AC Sparta Praha, iSport