Středa, 2 října, 2024
DomůSportFootballFlorin Nita: Píšeme historii této nádherné země. Jsem šťastný, že můžu být...

Florin Nita: Píšeme historii této nádherné země. Jsem šťastný, že můžu být součástí tohoto týmu

Základní skupiny na historicky sedmnáctém evropském šampionátu jsou minulostí. Tou nejvyrovnanější rozhodně byla skupina E, kde všechna mužstva získala čtyři body. Černého Petra si nakonec vytáhla Ukrajina a kvůli špatnému skóre se s turnajem loučí.

Pro nové hráče 200 Kč zdarmaK tomu vstupní bonus až 2 000 KčVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Klíčový zápas Rumunsko odehrálo hned na úvod turnaje, kdy si až překvapivě hladce poradilo s Ukrajinou 3:0. Rumunsko ukázalo obrovskou produktivitu, neboť míč drželo pouze ve 34 % času.

Ani následná prohra s Belgií nebyla komplikací. Youri Tielemans sice otevřel skóre zápasu již ve druhé minutě, následně však favorit skupiny přidal už jen jeden gól.

V utkání se Slovenskem tak rumunskému výběru stačila i remíza, stejně tomu bylo i v případě týmu italského stratéga Francesca Calzony. Remízový výsledek 1:1 tak asi nikoho nepřekvapí.

Vzhledem k tomu, že remízový výsledek uhrála také Belgie s Ukrajinou, se Rumuni udrželi v čele skupiny. V osmifinále narazí na Nizozemsko, jenž do zápasu rozhodně vstoupí v roli papírového favorita.

Ze druhého místa nakonec postoupila Belgie, kterou čeká souboj s Francií. Slovensko se utká s Anglií, takže je možné, že všechny tři celky ze skupiny E skončí ještě před branami čtvrtfinále.

„Jsem šťastný, že můžu být součástí tohoto skvělého týmu. Píšeme historii této nádherné země. Fanoušci byli úžasní, jsem rád, že tady během zápasu byli pro nás,“ uvedl po zápase se Slovenskem brankář Florin Nita.

„Cítil jsem jejich přítomnost během obou poločasů a to je důvod, proč bych jim chtěl poděkovat za jejich úsilí udělat výlet a podporovat nás během všech tří zápasů,“ dodal bývalý brankář Sparty či Pardubic.

Zdroj: UEFA, EURO 2024