Sobota, 21 září, 2024
DomůSportFootballFanoušci Sparty si nejspíše mohou oddechnout! Zranění Ryneše není vážné, přesto se...

Fanoušci Sparty si nejspíše mohou oddechnout! Zranění Ryneše není vážné, přesto se od reprezentace už odpojil

Matěj Ryneš debutoval v seniorské reprezentaci České republiky v zápase proti Gruzii, avšak premiéra mu nevyšla. Hned v prvním poločase musel střídat kvůli zranění a fanoušci Sparty se obávali, aby jej nepostrádali delší dobu. To se ale naštěstí nepotvrdilo.

Matěj Ryneš se zranil při premiéře v reprezentaci

V neděli se od týmu odpojil

Zranění by nemělo být vážnějšího rázu

Matěj Ryneš podává už nějaký ten čas konzistentní výkony a je jedničkou na levé obraně pražské Sparty. Proto už nemohlo být pochyb o tom, že si zaslouží místo v seniorské reprezentaci.

V nominaci se objevil poprvé a trenér Ivan Hašek mu dal šanci v zápase Ligy národů na Gruzii. Zápas dopadl 1:4 a jedná se o jednu z nejhorších porážek Čechů v samostatné historii.

Sám Ryneš ale na porážce podíl nemá. Odehrál totiž pouhých 26 minut a musel střídat kvůli zranění. Při jeho odchodu byl skóre stále 0:0.

Ryneš a jeho zranění

Fanoušci Sparty se okamžitě začali obávat, aby se nejednalo o něco vážnějšího a Ryneš jim nechyběl do konce podzimu. Náhrada za něj po zranění Imanola Garcíi totiž není.

Jedinou variantou je Jaroslav Zelený, ale to není vzhledem k Lize mistrů zrovna optimální. Negativní zprávy se ale naštěstí nepotvrdily a Česká fotbalová reprezentace vydala vyjádření.

„Matěj Ryneš se v neděli večer odpojil od týmu. Jeho zranění ze zápasu v Gruzii není vážné, ale vyžádá si několikadenní léčbu.

S ohledem na to, že zápas proti Ukrajině je na programu už v úterý, nebude reprezentace povolávat dalšího hráče,“ oznámila na sociálních sítích Česká fotbalová reprezentace.

Ryneš tedy Spartě nejspíše bude chybět v dalším ligovém utkání s Karvinou, ale na zápas Ligu mistrů se Salcburkem by už připravený být mohl.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace