Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballEURO nabídlo první bezbrankový duel. Mbappé do zápasu Francie s Nizozemskem nezasáhl

EURO 2024 v pátek večer nabídlo jeden z očekávaných šlágrů skupinové fáze, protože se v Lipsku utkalo Nizozemsko s Francií. Ve fotbalové konfrontaci zemí tulipánů a galského kohouta se ale nakonec zrodila první bezgólová remíza.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024Vsaď teď18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Francouzi do zápasu nastoupili nakonec bez Kyliana Mbappého v základní sestavě. Reprezentační kapitán se zlomeným nosem z utkání s Rakouskem usedl na střídačku mezi náhradníky.

Hned v úvodní minutě unikl po pravé straně Frimpong, ale jeho zakončení z úhlu francouzský brankář vytěsnil mimo tři tyče. O chvíli později na opačném konci hřiště nizozemský gólman vyrazil nad břevno ránu Griezmanna.

Ten se ve 14. minutě dostal do další šance, jenže v malém vápně přeběhl Rabiotovu přihrávku a nakonec ani pořádně nezakončil. Dvě minuty poté zase na druhé straně Mike Maignan zneškodnil Gakpův pokus.

Naopak Bart Verbruggen ve 28. minutě nemusel zasahovat proti Thuramově střele ze slibné pozice po náběhu za obranu, jelikož mířila mimo bránu. Zbytek poměrně vyrovnaného prvního poločasu už žádnou další výraznější příležitost nenabídl.

Po přestávce byl dlouho k vidění vcelku poklidný fotbal bez vážnějších možností ke skórování. Až v 63. minutě hlavičkoval těsně nad svatyni Nizozemska Tchouaméni. S dvouminutovým odstupem pak jeho spoluhráč Griezmann po Kantého pasu zblízka nevystřelil ideálně.

V 69. minutě se Oranjes radovali z gólu, když Simons poslal balon do sítě po Maignanově zákroku. Radost však netrvala dlouho, protože hlavní rozhodčí po konzultaci s VARem branku neuznal. Dumfries totiž stál v blízkosti francouzského brankáře, jemuž zabránil v zásahu, takže se dopustil ofsajdu.

Zbylý průběh duelu úplně nenapovídal, že by se mělo skóre skutečně měnit. Ani střídání v podání obou mužstev nenapomohla tomu, aby se tempo zápasu zrychlilo.

V posledních minutách utkání působilo spíše dojmem, že mužstva patřící do okruhu favoritů celého turnaje jsou se ziskem bodu spokojení, ačkoliv statistiku procentuálního poměru držení míče vyhráli Les Bleus 59:41.

Samotné klání, v němž Mbappé nakonec vůbec neúčinkoval, ovšem vítěze nenašlo, a tak přineslo vůbec první bezbrankovou remízu na probíhajícím evropském šampionátu. Reprezentace Nizozemska a Francie jsou před závěrečným kolem skupiny D tedy čtyřbodové, Rakousko má na svém kontě tři body a Polsko je stále bez bodového zisku.

Zdroj: UEFA, ČT sport