Neděle, 22 září, 2024
DomůSportFootballEkpai proti Spartě dohrál! Za loket do obličeje Rosse obdržel po zásluze...

Ekpai proti Spartě dohrál! Za loket do obličeje Rosse obdržel po zásluze červenou kartu

Českobudějovické Dynamo šlo do zápasu se Spartou s cílem pokusit se uhrát alespoň bod. Brzy ale inkasovalo a v závěru první půle šlo deseti. Ubong Ekpai šel do souboje s Mathiasem Rossem příliš aktivně a za úder loktem do hlavy obdržel po zásluze červenou kartu.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Dynamo hostilo pražskou Spartu

V 11. minutě vystřelil hostům vedení Vitík

Ekpai v závěru poločasu zamířil předčasně do sprch

Dynamo České Budějovice je hlavním kandidátem na sestup z nejvyšší soutěže. Start sezony týmu kouče Františka Straky příliš nevyšel a o víkendu přicestoval aktuálně nejsilnější ligovým tým – Sparta.

Úřadující mistr v týdnu zdolal v Lize mistrů hladce Salzburg a bylo jasno o tom, že některé opory pošetří. Změn bylo nakonec šest, síla z týmu byla přesto znát. A to už od prvních minut.

Sparta měla několik závarů a v 11. minutě se mohla jít radovat. Kaan Kairinen poslal do vápna přesný centr a ten si skvěle našel Martin Vitík, který umístěnou hlavičku poslal za záda gólmana Viléma Fendricha.

Hra Sparty poté trošku vázla a šanci měli i domácí. Quadri Adediran na Petera Vindahla nevyzrál, Marcel Čermák pár minut na to ano, ale situaci předcházel ofsajd.

Sparta poté bránila spolehlivě a mohla se radovat, i když ne ze vstřelené branky. Krátce před závěrem první půle naskočil na Mathiase Rosse bývalý hráč Plzně či Slavie Ubong Ekpai a sudí mu udělil červenou kartu.

Prvně situaci ohodnotil žlutou, avšak byl přivolán k videu a to prokázalo jasný úder loktem do hlavy v oblasti spánku. Hráči se musí v takových případech chránit a Ekpai zaslouženě zamířil do sprch.

Sparta vyhrála první poločas 1:0 a cílem do druhého je navýšení vedení a poklidný zbytek zápasu. Ostatně už příští pátek hraje s Olomoucí a poté cestuje na další zápas Ligy mistrů na Stuttgart.

Zdroj: Chance Liga