Sobota, 28 září, 2024
DomůSportFootballEderson má nervy z ocele! Manchester City i díky jeho výkonu remizoval...

Ederson má nervy z ocele! Manchester City i díky jeho výkonu remizoval s Newcastlem 1:1

Zahajovací zápas šestého kola anglické Premier League nám nabídnul utkání Newcastlu proti Manchesteru City. Citizens byli favoritem, ale v cestě jim stál silný Newcastle, který v minulé sezóně ještě hrál Ligu mistrů. I proto se favoritovi nepodařilo zvítězit a pouze remizoval 1:1. Zazářil brazilský brankář Ederson, který si při rozehrávce hostů vedl neuvěřitelným způsobem.

Manchester City remizovalo s Newcastlem

Prosadili se Joško Gvardiol a Anthony Gordon

Neuvěřitelně klidný Ederson

Krásný sobotní slunečný den v Newcastlu přinesl možnost sledovat zajímavý zápas. Na St. James‘ Parku Newcastle přivítal favority soutěže a vítěze Community Shieldu Manchester City.

Tomu ale do konce sezóny chybí hvězdný defenzivní záložník Rodri, který pro hru Pepa Guardioly je nenahraditelný. Dalším klíčovým hráčem, který schází The Sky Blues je Kevin De Bruyne.

Shrnutí zápasu Man. City – Newcastle

První poločas ukázal spoustu zajímavých momentů. O zábavu se ale staral především brankář Ederson Moraes, který jak je u něj známo dost pomáhá při rozehrávce jeho týmu.

Dnes to ale bylo něco specifického, Brazilec si totiž počkal na pressing Magpies a když viděl, že si to může dovolit, tak patičkou přiťukl balón na Kyla Walkera.

Celý stadion nemohl uvěřit vlastním očím, avšak není to nic jemu netypického. V prvním poločase si odvážnou rozehrávkou pomohl minimálně třikrát a potvrzuje slova Guardioly, který o něm řekl, že snad nemá nervy.

Skóre otevřel ve 35. minutě Joško Gvardiol po krásné kombinaci s Jackem Grealishem. Ten nahrál balón do vápna na Gvardiola, ten si ho krásně zasekl a poslal na zadní tyč.

Už to vypadalo, že se na hřišti nic nestane, ale v poslední nastavené minutě prvního poločasu měl k dispozici Newcastle zajímavou standardku. Ze které se do šance dostal Joelington a nebezpečně zakončil na branku City. Dobrým zákrokem ale zasáhl Ederson.

V druhém dějství se Newcastle chtěl dostat do hry a přesně to se mu povedl. V 56. minutě unikl obraně hostům Anthony Gordon, ten si při souboji proti Edersonovi kopnul balón do strany a již zmíněný Brazilec ho poslal k zemi. Sudí Jarred Gillett nařídil nekompromisně penaltu, kterou Gordon s přehledem proměnil a dostal tak domácí opět do zápasu.

Po vstřeleném gólu byl Newcastle úplně nový tým. Všude byl dřív, jeden centr za druhým, střela za střelou a City k ničemu nepouštěla. Celé to ta penalta v případě domácích oživila a výkon zlepšila.

Hostující španělský trenér udělal pár změn a snažil se o vítězství. Na hřiště poslal hráče Phil Foden, Jeremy Doku či Savinho. I přes velké šance na obou stranách se nepodařilo vstřelit další branku a je z toho další ztráta bodů pro šampióna.

Zdroj: Canal+ Sport, Manchester City, X