Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballDva rychlé zásahy rozhodly! Mönchengladbach padl se Stuttgartem, Čvančara toho za 14...

Dva rychlé zásahy rozhodly! Mönchengladbach padl se Stuttgartem, Čvančara toho za 14 minut moc nestihl

Mönchengladbach nezvládl utkání třetího kola německé Bundesligy, na domácí půdě padl se Stuttgartem 1:3. Čtvrthodinu odehrál i český útočník Tomáš Čvančara, zvrátit vývoj už ale nestihl.

Stuttgart vyhrál poprvé v sezoně

Čvančara odehrál jen 14 minut a nastavení

Dvěma zásahy rozhodl Bosňan Demirovič

Mönchengladbach začal aktivně a šel za úvodním gólem, ofenzivní dominanci ale ne a ne přetavit v úvodní zásah. Respektive ani v pořádnou střelu, jedinou nebezpečnou měl v prvních 15 minutách Tim Kleindienst.

Pak se do zápasu dostali i hosté. První možnost ještě Deniz Undav poslal pouze do rukavic brankáře, ve 21. minutě už se však do vápna vřítil jako uragán a udeřil. Na jeho dorážku brankář nestihl reagovat.

Jen šest minut nato bylo srovnáno, hlavou se trefil Alessane Plea, u toho se ale zranil a musel střídat. Zbytek prvního poločasu se dohrával už v klidnějším tempu a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Po výměně stran jako první zahodili šanci domácí, což je velmi rychle doběhlo. V 51. minutě se totiž z prvního doteku prosadil Ermedin Demirovič. Pak sice odmítl další gól Undav, přesto bylo v 61. minutě vlastně hotovo.

Na centrovaný míč si totiž naskočil opět Demirovič a hlavou dal Stuttgartu klid do dalších minut. Domácím se pak nedařilo dostat do zápasu, a to ani po příchodu Tomáše Čvančary, který střídal v 76. minutě.

Naopak za hosty byl blízko zásahu Chris Führich, napálil však pouze brankovou konstrukci. Monchengladbach měl další zajímavou možnost až v nastavení, ani ta však neuspěla.

Stuttgart tak poprvé v sezoně vyhrál, výsledkem 3:1 se ideálně naladil na start Ligy mistrů.

Zdroj: Bundesliga