Pátek, 4 října, 2024
DomůSportFootballDramatická remíza Manchesteru United! S Portem dlouho prohrával, bod v nastavení vybojoval...

Dramatická remíza Manchesteru United! S Portem dlouho prohrával, bod v nastavení vybojoval Maguire

V napínavém utkání Evropské ligy se Manchester United utkal s FC Porto, kde diváci mohli sledovat šest gólů a obraty na obou stranách. Přestože United vstoupili do zápasu skvěle, Porto se rychle vzpamatovalo a v závěru museli Red Devils zachraňovat bod díky hlavičce Harryho Maguira.

Manchester vstřelil dva rychlé góly zásluhou Rashforda a Hojlunda, ale Porto se rychle vrátilo do zápasu

Bruno Fernandes dostal druhou žlutou kartu, což zkomplikovalo situaci pro hosty

V poslední minutě zápasu vyrovnal Harry Maguire hlavičkou po rohovém kopu od Christiana Eriksena

Manchester United vstoupil do zápasu ve vysokém tempu a hned v prvním poločase se dostal do dvougólového vedení. Prvním střelcem byl Marcus Rashford, který zužitkoval přihrávku od Christiana Eriksena a prostřelil Dioga Costu. O několik minut později se prosadil Rasmus Hojlund, který navázal na Rashfordovu aktivitu a zvýšil na 2:0.

Porto však na tento náskok dokázalo reagovat. Ještě před poločasem snížil na 2:1 Pepe, když dorazil míč do sítě po zákroku brankáře Onany. Krátce nato vyrovnal Samu Omorodion na 2:2, a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu

Ve druhém poločase byl na straně Porta znovu klíčovým hráčem Samu Omorodion, který v 50. minutě zvýšil na 3:2 pro Porto. Hra United začala váznout a situaci ještě více zkomplikovalo vyloučení Bruna Fernandese, který v 81. minutě dostal druhou žlutou kartu.

Maguire v roli zachránce

Když už se zdálo, že Porto míří za výhrou, Manchester United ještě jednou zareagoval. Harry Maguire, který nastoupil z lavičky, v 91. minutě proměnil rohový kop Eriksena a poslal míč hlavou do sítě, čímž zajistil remízu 3:3​. Zápas odhalil slabiny v defenzivě Manchesteru, které se pod trenérem Erikem ten Hagem stále nedaří řešit. Pod vedením trenéra Erika ten Haga se United trápí v udržení čistého konta, což bylo vidět i proti Portu.

Defenziva byla špatně organizovaná a v několika klíčových momentech nedokázala adekvátně reagovat na tlak soupeře​. To vedlo k tomu, že FC Porto dokázalo nejen snížit, ale i vyrovnat, a hrozilo, že dokonce utkání zcela otočí. United inkasovali tři góly, což potvrzuje jejich problémy s udržením náskoku. Tento výsledek je navíc jejich třetí remízou v řadě v evropských soutěžích, což zanechává fanoušky v nejistotě.

Přestože Maguire zachránil bod, United zůstávají v těžké situaci. Po dvou zápasech ve skupině Evropské ligy mají pouhé dva body a jejich defenzivní statistiky jsou alarmující. Tým z Old Trafford inkasoval více než tři góly ve 24 zápasech od příchodu Erika ten Haga​.

Klíčoví hráči? Rozhodně Onana a Maguire

Brankář Andre Onana patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. I přes tři inkasované góly několikrát zachránil United před ještě většími problémy, přičemž jeho zásah proti Omorodionovi ve druhém poločase byl rozhodující​. Zásadní roli sehrál také Harry Maguire, který vstřelil klíčový vyrovnávací gól v závěru utkání. Jeho hlavička z 91. minuty byla pro fanoušky United velkou úlevou, protože zabránila další porážce v evropských pohárech​.

Zatímco se United snaží najít stabilitu a konsistenci, tato remíza jim poskytla jen částečné ulehčení. Tým potřebuje zlepšit především defenzivu a proměnit slibné šance v góly. Trenér Erik ten Hag se bude muset zamyslet nad tím, jak zlepšit výsledky, aby si zajistil stabilnější pozici v Evropské lize​. Pokud nedojde ke zlepšení, tlak na hráče i trenéra se bude nadále zvyšovat.