Středa, 2 října, 2024
DomůSportFootballDortmund rozstřílel Celtic 7 góly, hlavní hvězdou večera Adeyemi! Podívejte se na...

Dortmund rozstřílel Celtic 7 góly, hlavní hvězdou večera Adeyemi! Podívejte se na hattrick mladého supertalentu Borussie

Borussia Dortmund prožívá solidní vstup do nového soutěžního ročníku. Dobrou formu aktuálně pátý celek Bundesligy prokázal i v posledním utkání ligové fáze Ligy mistrů, kdy rozstřílel Celtic 7:1. Hattrick přitom zaznamenal skvěle hrající Karim Adeyemi.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Borussia Dortmund prožívá solidní vstup do nového soutěžního ročníku

Dobrou formu aktuálně pátý celek Bundesligy prokázal i v posledním utkání ligové fáze Ligy mistrů, kdy rozstřílel Celtic 7:1

Hattrick přitom zaznamenal skvěle hrající Karim Adeyemi

Borussia Dortmund zatím ve fotbalové Evropě předvádí slušnou show, byť v domácí soutěži dvakrát zaváhala. A to už ve druhém kole, kdy poměrně zbytečně ztratila body proti Werderu, velkou ostudu Borussia zaznamenala proti Stuttgartu (1:5).

Jinak ale v domácí soutěži ve zbývajících zápasech pokaždé vyhrála – 2:0 s Frankfurtem, 4:2 s Heidenheimem a 4:2 s Bochumí.

Tři body si svěřenci Nuriho Sahina připsali i v prvním zápase ligové fáze Ligy mistrů proti Bruggám. A svou formu potvrdili i v posledním zápase milionářské soutěže proti Celtiku. Klub ze skotského města Glasgow dostal pořádný výprask.

Gólový účet utkání sice z penalty v sedmé minutě otevřel Emre Can, hlavní hvězdou večera se však stal Karim Adeyemi. Ten během prvního poločasu nasázel skotskému soupeři tři góly a ve 42. minutě tak završil hattrick.

Adeyemi skóroval v jedenácté, devětadvacáté a dvaačtyřicáté minutě. Na jeho galapředstavení se můžete podívat v níže přiloženém videu.

Dvě minuty před jeho hattrickem se prosadil také Serhou Guirassy, jenž v minulém ročníku nastřílel v dresu VfB 28 gólů ve 28 zápasech. Posila ze Stuttgartu se přesně trefila také v 66. minutě, gólový účet pak v 79. minutě uzavřel Felix Nmecha.

Adeyemi v aktuálně sezóně vsítil už pět branek, u dalších tří asistoval. Dalších pět přesných zásahů přidal také v reprezentaci Německa do 21 let.

Zdroj: UEFA, X – Nova Sport